Táto webová stránka už nie je optimalizovaná pre Mozilla 5.0.
Obsah webovej stránky sa nemusí zobrazovať správne alebo môžu byť obmedzené niektoré funkcie.
Najlepšie skúsenosti získate, ak použijete jeden z nasledujúcich prehliadačov:
Pravdepodobne najväčším problémom, čo sa týka pokojného spánku, je nájdenie pohodlnej polohy v posteli, zvlášť čím viac vaše dieťa rastie. Obtiažnosť spánku na bruchu úmerne rastie s dĺžkou tehotenstva. Spánok na chrbte v neskoršom štádiu tehotenstva môže vyvíjať tlak na veľkú dutú žilu teda tú, ktorá prepravuje krv zo spodnej časti tela do srdca, čo môže pri ležaní alebo vstávaní spôsobovať mdloby. Mnoho lekárov odporúča ležanie na ľavej strane tela s pokrčenými kolenami, pretože táto poloha je pohodlná a váha dieťaťa netlačí na vnútorné orgány.
Kŕče a bolesti
Kŕče v nohách a rukách sú v neskoršom štádiu tehotenstva bežné a môžete ich dostať, keď spíte. Kŕč môže znamenať, že ste dehydrovaná, takže počas dňa pite dostatok vody. Jednoduché cvičenie vám môže pomôcť s ostatnými bolesťami, skúste sa teda pred spaním ľahko preťahovať.
Chodenie na záchod
Čím väčšie vaše dieťa je, tým väčší tlak vyvíja na močový mechúr, čo znamená, že budete musieť chodiť častejšie na záchod – najmä v noci.
Podivné sny počas tehotenstva
Množstvu žien sa počas tehotenstva zdajú živé alebo osobité sny. Môže ich spôsobovať veľa vecí vrátane emocionálnych a fyzických zmien súvisiacich s tehotenstvom alebo zvýšená prítomnosť hormónu estrogén, ktorému sa prisudzujú dlhé a nepretržité sny.
Rady pre lepší spánok: