Dieťa Predškolák Originálne hry pre deti: Na túto párty veru nezabudnú!

Do detailov naplánovaná oslava Dňa detí s originálnymi dobrotami sa môže pre ne stať jednou z najobľúbenejších spomienok. Zabudnite preto na párty, končiace sa unaveným a zničeným klaunom, ktorého prenasleduje húf hyperaktívnych detí po celom dome. Zanechajte v minulosti aj akcie, kde sa decká napchávali sladkosťami, zákuskami a sladenými limonádami bez kontroly.  Máme pre vás svieže tipy, ktorými deťom isto ulahodíte.

Na detských oslavách vládne v súčasnosti nový trend. Zúfalí rodičia už nemusia dookola opakovať tie isté vzorce, namiesto nich môžu siahnuť po niečom kreatívnejšom a edukatívnom. Deti tak na pár hodín vstúpia do nepoznaných svetov.

Lákajte pozvánkou
Dôležitou súčasťou sú aj štýlové pozvánky. Mohli by ste to síce odbiť kúpenými, ale lepším nápadom je zapojiť vlastného potomka, ktorý by mohol pre kamarátov vyrobiť vlastnoručné dielka. Vy potom len dopíšete adresu, čas konania a kontakt. Rodičov pozvaných požiadajte, aby vám oznámili, či má ich dieťa nejakú potravinovú alergiu, aby ste vedeli prispôsobiť menu.

Koľko hostí?
Ak ste perfekcionisti, nezabudnite dôkladne vybrať pozvaných hostí. Pamätajte na to, že malí oslávenci by si párty mali predovšetkým užiť, preto váš dom či záhradu neprepchávajte celou perepúťou rozjarených detí. Aby ste ich mali všetky pod drobnohľadom, lebo však bezpečnosť nadovšetko, pozvite osem až desať kamarátov. Takto sa pri hrách a aktivitách vystriedajú všetci a nikto sa nebude nudiť.

Pohostenie prichystajte spoločne
Nesmierne dôležitou časťou každej dobre detskej žúrky je i pohostenie. Jedia aj oči, preto si dajte záležať na servírovaní a vášho potomka poproste, aby vám pomohol pri výrobe menu. Sendviče by mohol zvládnuť, napríklad tento avokádový Shrek sendvič

Keď máte veľkorysejší rozpočet, môžete si prenajať aj stroj na výrobu pukancov, cukrovej vaty, hot dogov, zmrzlinovače či čokoládové fontány, kde sa dajú namáčať kúsky ovocia. Detskej párty tak dodáte punc retra. Ozaj, a pred sladenými nápojmi dajte radšej prednosť tomuto skvelému domácemu energy nápoju. Je modrý, kokosový a neublíži detským zúbkom. 

Pre malých umelcov
Hlavná myšlienka tejto žúrky je nalákať deti na vytvorenie veľkého spoločného projektu, ktorý závisí len od ich kreativity. Malí umelci môžu popustiť uzdu svojej fantázie a počas veselého popoludnia si otestujú nové techniky, maľbu či prácu s lepidlom. Zásobte ich zásterami, farebnými papiermi, nožnicami, lepidlami, ceruzkami a ďalšími kreatívnymi pomôckami. Jemná motorika sa poteší a vám pribudne na polici nezvyčajný spomienkový artefakt.

Ekologická žúrka  
V čase, keď na nás z každého kúta vyskakujú správy o zničenej prírode a tonách plastu v moriach, je ekologická párty vítaným nápadom. Ukážte najmenším, ako recyklovať plastové fľaše, ako ich postrihať tak, aby ešte mohli poslúžiť. Každé dieťa by malo mať svoj vlastný set produktov a mal by naň dozerať dospelý.
Alebo skúste z iného súdka a každému pozvanému dajte rastlinku, ktorú si adoptuje, zasadí, dá jej meno a nakoniec si ju zoberie domov, aby sa o ňu ďalej staral.

Kongres šéfkuchárov
Varenie je v móde, poďme to využiť! Deti sa isto rady vcítia do úlohy uznávaných  šéfkuchárov. Prichystajte im zásterky, stolčeky a potraviny a naučte ich základy práce v kuchyni – od dôkladného upratovania pracovného priestoru cez pravidelné umývanie rúk, spoznávanie ingrediencií až po prípravu jednoduchého jedla, ktoré samy zjedia. Inšpirujte sa napríklad našimi minipizzami.

Bábky s posolstvom
Medzi jedlom, pitím a zábavou prichystajte bábkové predstavenie. Bábky môžu medzi sebou pojednávať o tématike blízkej deťom ako je lenivosť, objedanie sa či požičiavanie hračiek. Jedna bábka je úprimná, druhá priateľská, ďalšia zas môže byť príliš snaživá. Ide o to, aby deti samy objavili poučenie, ktoré v sebe nesie bábkové predstavenie.

Módne ikony na scéne
Defilé malých hviezd. Parochne, klobúky, doplnky a prehliadkové mólo sú výnimočnou kombináciou, aby si deti vychutnali možnosť vžiť sa do celkom inej postavy. Dospeláci sa akcie môžu zúčastniť v úlohách porotcov alebo zanietených fotografov. Niečo takéto si môžete vystrojiť aj doma, stačí rozprestrieť červený koberec, zavesiť improvizovanú oponu zo záclon, pustiť energickú hudbu a je to. Kreatívnu módnu prehliadku, ktorú ocenia najmä malé parádnice, vyčaríte aj s obmedzeným rozpočtom. A keď sa malé modelky unavia, ponúknite ich týmto špeciálnym dezertom – sladkou šarlotou

Zdroje: elpais.com.co

Vytlačiť stránku
Zdielať článok