Zdravý životní styl Zdravie Akú starostlivosť potrebuje vaša pokožka na jar?

Čo urobiť pre to, aby pokožka i na jar bola zdravá a rozjasnená? Čítajte ďalej, prezradíme vám tajomstvo krásnej pleti!

Ľahký, ale výživný hydratačný krém
Namiesto ťažkých mastných hydratačných krémov používaných v zimnom období začnite používať podobne účinný ľahký hydratačný pleťový krém, ktorým budete svoju tvár hýčkať ráno aj večer. Najlepší pleťový krém pre vás nájdete hoci aj teraz.

Vymeňte aj prípravky určené na starostlivosť o telo: ak ste doteraz používali telové maslo, teraz si pokojne doprajte telový krém s ľahšou a vláčnejšou konzistenciou, ktorým natriete celé telo vždy po kúpaní.

Nevyhnutná ochrana proti UV žiareniu
Ak ste v zimnom období zanedbali používanie prostriedkov s ochranou proti UV žiareniu, na jar už na to nezabúdajte! UV lúče môžu spôsobiť nielen predčasné starnutie pleti, ale aj tvorbu pigmentových škvŕn alebo dokonca spôsobiť rakovinu kože. Aby ste tomu predišli, je vhodné zaobstarať si hydratačný krém s ochranným faktorom, ale samostatný ochranný prostriedok môžete vmiešať aj do bežného hydratačného krému. Dôležité však je, aby ste na ochranu pleti proti škodlivým lúčom nezabúdali!

Jarná regenerácia pokožky
S príchodom nového ročného obdobia je vhodné rutinnú starostlivosť o pleť doplniť ešte o čosi navyše. Venujte jeden víkend mimoriadnej a komplexnej starostlivosti o pleť, aby sa pokožka opäť rozžiarila a získala novú silu. Víkend začnite výdatným spánkom. Potom si doprajte príjemný penový kúpeľ, obohatený o vonné oleje a pomocou telového peelingu zbavte pokožku odumretých kožných buniek. Nový život dodáte pokožke použitím extra olejov alebo krémov s bohatou textúrou. Okamžite viditeľný výsledok je zaručený!

Vytlačiť stránku
Zdielať článok