Recepty Halloweenska zelenina

Suroviny

2 sladké zemiaky (veľké bataty)
2 zemiaky (veľké)
4 mrkvy
3 cvikly
2 PL slnečnicového oleja
1 štipka soli
2 PL rozmarínu
1 hlavička cesnaku
1 balenie smotanového syra (na naplnenie paprík)
8 klinčekov
1 zelená paprika
1 žltá paprika
1 červená paprika

Popis

"Tento recept je skvelý nápad a báječný spôsob, ako vybudovať u malých detí kladný vzťah k zelenine. Zdôraznila by som obsah farbiva betakaroténu, označovaného aj ako provitamín A, "hodnotí zeleninový recept pre deti špecialistka na zdravú výživu Zuzana Pavelková Šafářová. "Z neho si telo vytvára vitamín A, ktorý je nielen u detí dôležitý pre správny rast všetkých telesných buniek, silnú imunitu a dobrý zrak. Navyše vďaka tepelnej úprave telo dokáže betakarotén výborne vstrebať. U sladkých zemiakov by som vypichol vitamín B6, ktorý sa vyskytuje v rostilnné strave veľmi obmedzene. Ten je u detí kľúčový pre správny duševný rozvoj a jeho nedostatok sa môže prejaviť spomaleným vývojom. "

Postup

1

Zemiaky a batáty prekrojíme po šírke a dáme do vriacej vody variť na 5 minút. Vyberieme a dáme variť očistenú mrkvu s kusom vňate a repu vcelku.

2

Zemiaky a sladké zemiaky nakrájame na centimeter hrubé kolieska a malým nožom z nich vykrajujeme duchov a z batatov tekvičky.

3

Repu nakrájame tiež na kolieska a z nich vykrojíme čarodejnícke čiapky.

4

Do mrkiev napicháme klinčeky ako oči.

5

Plech vystelieme papierom na pečenie, poukladáme naň zeleninu, pokvapkáme olejom, posolíme, posypeme rozmarínom. Na plech poukladáme očistené cesnakové strúčiky.

6

V rúre vyhriatej na 200 °C pečieme asi hodinu, v polovici pečenia zeleninu otočíme.

7

Z paprík odrežeme časť so stopkou, vyberieme jaderníky a vyrežeme do nich oči, nosy a zuby ako do tekvice, naplníme ich syrom a vložíme do nich mrkvu.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8