Recepty Vianočný boršč

Suroviny

500 g hovädzieho zadného (s kosťou)
1 cvikla (nakrájané na kocky)
40 g slnečnicového oleja
4 lyžice paradajkového pretlaku
20 g hladkej múky
3 zemiaky (väčšie, nakrájané na kocky)
150 g bielej kapusty
1 bobkový list
2 paradajky (olúpané a nakrájané)
2 strúčiky cesnaku (rozpučené)
ocot (podľa chuti)
soľ
200 ml kyslej smotany (na servírovanie)
mleté čierne korenie
75 g mrkvy
75 g bielej repy

Postup

1

Do veľkého hrnca nalejeme dva litre vody, vložíme umyté mäso, osolíme a privedieme do varu. Na miernom plameni ho povaríme do zmäknutia (trvá to asi dve hodiny). Potom vývar precedíme.

2

Na panvici rozohrejeme časť tuku či oleja a päť minút na ňom opekáme koreňovú zeleninu nakrájanú na kocky. Pridáme pretlak a všetko presunieme do hrnca s vývarom.

3

V hrnci si z múky a zo zvyšku tuku pripravíme zápražku a vmiešame ju do polievky. Prisypeme zemiaky, nakrájanú kapustu, bobkový list, korenie a paradajky.

4

Polievku povaríme približne štvrť hodiny, aby zemiaky zmäkli. Na záver ochutíme cesnakom, octom a podľa potreby dosolíme. Podávame s kopčekom kyslej smotany.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 2. 12. od 8:00 hod. do 8. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalóg Gift

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 1. 12. od 8:00 hod. do 24. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4