Recepty Tuniakové placky so pšenom

Suroviny

1 veľká konzerva tuniaka v olivovom oleji (200 – 300 g)

1 hrnček uvareného pšena (dá sa nahradiť ryžou)

1 hrnček ryžovej, pohánkovej alebo kukuričnej múky

2 vajcia

nasekané čerstvé bylinky (pažítka, bazalka, tymian)

čerstvé čili papričky podľa chuti

soľ

mleté čierne korenie

kokosový olej na vyprážanie

200 ml gréckeho jogurtu alebo kyslej smotany

1 strúčik cesnaku

1 lyžička nastrúhaného zázvoru

štipka čili

soľ

Popis

Tuniaka s olejom vložíme do misy, v ktorej si budeme pripravovať „cesto“ na fašírky. Pridáme uvarené pšeno (varí sa úplne rovnako ako ryža, ale je potrebné ho pred varením 2-krát opláchnuť v horúcej vode, aby sa zbavilo horkej chuti). Ak si pšena uvaríme viac, môžeme ho použiť aj ako prílohu k jedlu. K tuniakovi a pšenu pridáme múku, vajcia, bylinky, podľa chuti aj čili papričky, dosolíme a dokoreníme. Na panvicu dáme trochu kokosového oleja a lyžicou naň kladieme kôpky tuniakovej hmoty, ktoré vyformujeme na placku, a z každej strany rýchlo pečieme dozlatista a nachrumkavo. Podávame s uvareným pšenom zmiešaným s kukuricou alebo inou zeleninou na tzv. „pšenoto“ – rizoto zo pšena. Hotové chrumkavé placky podávame s dipom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4