Recepty Tuniak s batatmi a so zeleninou

Suroviny

2 sladké zemiaky (veľké batáty)
olivový olej
100 g ružičkového kelu (napr. kel, kapusta)
2 strúčiky cesnaku (posekaného najemno)
1 čili paprička (pokrájanú nadrobno (môžete vynechať)
2 ks steaku z tuniaka
morská soľ
mleté čierne korenie

Popis

Postup

Rúru predhrejeme na 180 °C. Bataty umyjeme a neošúpané ich prekrojíme po dĺžke na dlhé tenké hranolčeky. Pokvapkáme olejom, osolíme, okoreníme, dobre premiešame a dáme piecť asi na 20 minút tak, aby nám pekne zhnedli a šupka ostala chrumkavá. Je dobré počas pečenia ich aspoň raz premiešať. V panvici si rozohrejeme olej, pridáme zeleninu a pražíme asi 5 minút. Pridáme cesnak aj čili a dochutíme soľou a čiernym korením. Všetko dobre premiešame. V grilovacej panvici rozohrejeme trochu oleja. Pridáme mäso z tuniaka a prudko ho opekáme 3 minúty z každej strany. Ak vám prekáža predstava ružového vnútra v mäse, pokojne opekajte dlhšie. Opečené mäso poukladáme na zeleninu a ihneď podávame spolu s batatovými hranolčekmi.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4