Recepty Slávnostný hovädzí steak

Suroviny

4 ks hovädzích steakov (z vyzretého hovädzieho mäsa)
olivový olej
tymian
soľ
mleté čierne korenie
500 g sladkých zemiakov (bataty)
2 lyžice masla
1 štipka muškátového orieška
soľ
mleté čierne korenie
2 lyžice citróna (alebo limetka, len šťava)

Popis

Predhrejeme rúru na 170 °C. Steak nasolíme a okoreníme. Na panvici rozpálime olivový olej, na ktorom steak z každej strany asi 2 minúty prudko orestujeme. Ak nechceme, aby mäso bolo vyslovene surové a uprednostňujeme médium, dáme ho asi na 10 až 20 minút dopiecť do rúry pri 150 °C. Počas prípravy steaku sledujeme čas, aby sme ho prispôsobili kvalite a hrúbke mäsa. Steak podávame s batatovým pyré, ktoré si pripravíme rovnakým spôsobom ako z bežných zemiakov. Môžeme ho dochutiť nielen maslom, mliekom, soľou, ale aj korením, muškátovým orieškom a citrónovou šťavou. Okrem toho steak vynikajúco chutí aj s restovanými šampiňónmi alebo zelenými fazuľkami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4