Recepty Šalát s makovým dresingom

Suroviny

Šalát:

100 g čerstvého špenátu

arašidové oriešky

3-4 mandarínky

1 granátové jablko

½ hrnčeka gréckeho jogurtu

⅓ hrnčeka jablčného octu

¼ hrnčeka hnedého cukru

1 PL cibule (nakrájanej nadrobno)

1 ČL dijonskej horčice

½ ČL soli

⅓ pohára repkového oleja

1 ČL maku

Popis

Postup

Špenát umyjeme a zmiešame v miske s pokrájanými arašidovými orieškami, olúpanými mesiačikmi mandarínok a zrniečkami granátového jablka.

Následne si pripravíme dresing:

V hrnci na varnej doske zmiešame jogurt, ocot, cukor, cibuľu, horčicu a pridáme soľ. Varíme asi 20 sekúnd. Pridáme olej a necháme zovrieť. Ďalej pridáme mak a miešame na miernom ohni, kým sa všetky ingrediencie nespoja.

Servírovanie

Šalát pokvapkáme dresingom a servírujeme v malej šalátovej miske.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4