Recepty Recept na hummus s olivovým olejom

Suroviny

2 konzervy cícer (opláchnutého a scedeného)
½ ČL sódy bikarbóny (ak používame cícer v konzerve)
1 citrón (iba šťava)
1 väčší strúčik cesnaku
½ ČL morskej soli (jemnej)
125 g tahini pasty
3 PL vody (studenej)
½ ČL mletej rasce
2 PL panenského olivového oleja (Tesco Bio extra)
petržlenová vňať
1 čl mletej červenej papriky

Popis

Príprava cíceru na hummus

Cícer na noc namočte do studenej vody, vďaka čomu zlepšíte jeho stráviteľnosť a nebude spôsobovať nadúvanie.  A skráti sa doba varenia. Cícer vložte do hrnca s vodou a pridajte ½ čajovej lyžičky sódy bikarbóny. Cícer varíme na stredne silnom ohni približne 20 minút, až kým cícer nezmäkne. Scedíme ho a  dôkladne opláchneme pod tečúcou vodou, aby sme odstránili zvyšky sódy bikarbóny.

 

Príprava základnej zmesi

Do kuchynského robota vložíme olúpaný strúčik cesnaku a pridáme citrónovú šťavu, pastu tahini, rascu, soľ a 1 polievkovú lyžicu olivového oleja. Celú zmes na domáci hummus poriadne rozmixujeme.

 

Pridanie cíceru do zmesi

Do zmesi pridáme uvarený cícer a rozmixujeme v kuchynskom robotovi. Mixujeme dovtedy, kým nedosiahneme krémovú konzistenciu. Ak je domáci hummus príliš hustý, pridáme niekoľko polievkových lyžíc vody a mixujeme ďalej. 

 

Servírovanie domáceho hummusu

Hummus premiestnime do servírovacej misy, polejeme olivovým olejom, ozdobíme čerstvou petržlenovou vňaťou a mletou červenou paprikou. Tieto prísady dodajú hummusu skvelú chuť. Domáci cícerový hummus podávame ako predjedlo, ako dip napríklad k tortillám alebo ako súčasť jedál a šalátov. Hummusovú pomazánku si môžete natrieť na pita chlieb, lavaš alebo opečený toast.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4