Recepty Tradičná veľkonočná plnka

Suroviny

500 g údeného bravčového mäsa

2 PL petržlenovej vňate

1 ČL muškátového orieška

10 rožkov

2 PL nadrobno nasekanej pažítky

8 vajec

200 ml polotučného mlieka

1 PL prášku do pečiva

2 PL masla

soľ a čierne korenie

Postup

1

Rožky nakrájajte na kocky hrubé asi 1 cm a vložte ich do väčšej misky. Zalejte mliekom a nechajte namočené.

2

Vyšľahajte žĺtky a pridajte na kocky nakrájané údené mäso, roztopené maslo, nadrobno nasekanú petržlenovú vňať a pažítku. Pridajte trošku soli, čierneho korenia a muškátového orieška. Bielky vyšľahajte do tuha a opatrne vmiešajte do zmesi. Nakoniec pridajte rožky s mliekom a dobre premiešajte.

3

Rúru rozohrejte na 200 ˚C. Podlhovastú žiaruvzdornú nádobu vymastite maslom, prelejte do nej zmes a pečte približne 30 minút, kým plnka nezíska zlatistú farbu. Hotové jedlo ozdobte pažítkou.

Tesco Magazín | Jar 2020
Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8