Recepty Prekvapivé zapekané balíčky

Suroviny

200 g lístkového cesta
4 ks syra s bielou plesňou (encián, hermelín a i.)
80 g vlašských orechov
8 ks sušených sliviek
3 PL slivkového džemu (hustého)
čerstvý rozmarín
tymian (čerstvý)
1 vajce (len žĺtok)
mleté čierne korenie
sezam

Popis

Do každého kúska syra urobíme niekoľko zárezov a opatrne do nich vtlačíme kúsky vlašských orechov a sušených sliviek. Na pomúčenej doske rozvaľkáme lístkové cesto na tenký štvorcový plát a rozrežeme ho na 4 rovnaké časti. Každý štvorec potrieme džemom, posypeme trochou korenia a nasekanými bylinkami. Syr dôkladne obalíme cestom tak, aby počas pečenia nevytiekol a vyformujeme balíčky. Z úzkych pásikov cesta môžeme vytvoriť „stuhy“ na ozdobenie balíčkov. Nakoniec ich potrieme žĺtkom, posypeme sezamom a na plechu s papierom na pečenie pečieme asi 20 až 30 minút dozlata. Podávať sa môžu so šalátom ako ľahká večera alebo chuťovka k pivu či vínu.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 2. 12. od 8:00 hod. do 8. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalóg Gift

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 1. 12. od 8:00 hod. do 24. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8