Recepty Pivné tyčinky

Suroviny

200 ml piva

100 ml mlieka

450 g hladkej múky

1 ČL soli

štipku cukru

20 g droždia

3 PL masla

Popis

Pripravíme si misku, do ktorej preosejeme  múku. Do druhej nádobky si pripravíme kvások. Mlieko mierne ohrejeme a zmiešame s droždím a cukrom. Kvások necháme na teplom mieste odležať. Múku zmiešame so soľou, s pivom a rozpusteným maslom, pridáme kvások a dôkladne vypracujeme cesto. Necháme ho na teplom mieste hodinu kysnúť. Potom cesto rozvaľkáme na 0,5 cm tenký plát a krájame na prúžky, ktoré hneď vložíme na plech vystlaný papierom na pečenie a necháme ich ešte 15 minút kysnúť. Tyčinky dáme piecť do predhriatej rúry na 200 °C a pečieme doružova. Hotové tyčinky necháme vychladnúť a môžeme začať ochutnávať. TIP: Tyčinky môžete podávať s dipom alebo ich ochutiť rascou, hrubou soľou či sezamom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4