Piškótový korpus, ktorý sa rozplýva v ústach

Suroviny

6 vajec
6 PL kryštálového cukru
6 PL hladkej múky

Popis

Z bielok a cukru vyšľaháme tuhý sneh, do ktorého postupne po jednom zašľaháme žĺtky.

Nakoniec doň zľahka vareškou primiešame preosiatu múku.

Cesto vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej formy (iba dno, nie boky) alebo použijeme obruč s papierom na pečenie. Teplota pečenia tiež nie je jednoznačná, pretože každá rúra hreje inak. Ale cesto odporúčame piecť asi 15 minút pri teplote 150 – 160 °C.

Piškótový korpus, ktorý sa rozplýva v ústachPo vybratí z rúry formu otočíme hore dnom a necháme vychladnúť na mriežke. Z korpusu potom obrežeme boky a vyklopíme.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 2. 12. od 8:00 hod. do 8. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalóg Gift

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 1. 12. od 8:00 hod. do 24. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8