Recepty Krémová paradajková polievka s červenou šošovicou

Suroviny

1 kg paradajok
250 g červenej šošovice
4 strúčiky cesnaku
1 cibuľa (žltá)
bobkový list
kurkuma
mleté čili
sezam (farebný)
olivový olej
morská soľ

Popis

Paradajkovú polievku so šošovicou môžete tiež vylepšiť sušenými paradajkami. Najlepšie sú tie domáce. Neviete, ako na to? Poradíme vám.

Ak vám doma ostanú prebytočné paradajky, určite ich nevyhadzujte. Prečítajte si naše tipy, ako ich čo najlepšie spracovať.

Postup

1

Na prípravu tohto receptu sú vhodné veľké zrelé paradajky. Čím sú paradajky zrelšie, tým je ich chuť intenzívnejšia. V zimnom období si nerobte starosti a jednoducho použite paradajky v konzerve.

2

Tentokrát si pripravíme čerstvé paradajky na olúpanie. Umyjeme ich, nakrojíme nožom „na krížik“ a zalejeme vriacou vodou tak, aby ostali ponorené. Necháme odpočívať cca 5 minút vo vode. Paradajky následne prelejeme studenou vodou a olúpeme. Nakrájame na menšie kúsky a odložíme bokom.

3

Cibuľu a cesnak očistíme a nasekáme najemno. Na panvici si zohrejeme olivový olej a orestujeme na ňom očistenú cibuľu a cesnak. Na získanie zaujímavej chuti, vône a farby pridáme mletú kurkumu. Premiešame a restujeme dozlatista.

4

K orestovej cibuli a cesnaku pridáme premytú červenú šošovicu, orestujeme, podlejeme vodou, pridáme nakrájané a olúpané paradajky a spolu dusíme, až kým šošovica nezmäkne.

5

Po zmäknutí polievku rozmixujeme ponorným mixérom, dochutíme soľou, čiernym korením a chilli korením. Podávame s farebným sezamom opraženým nasucho.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4