Recepty Grilovaná zeleninová misa s tromi druhmi dipu

Suroviny

2 baklažány

2 cukety

2 červené cibule

2 červené papriky

2 zelené papriky

1 lyžica limetkovej šťavy

olivový olej

farebné korenie

soľ

Cesnakový dip

8 strúčikov cesnaku

1 téglik kyslej smotany

čierne korenie

soľ

Jogurtový dip s mletou paprikou

120 g bieleho jogurtu

1 lyžica kečupu

3 lyžice majonézy

mletá paprika

worčestrová omáčka podľa chuti

čierne korenie

Paradajkový dip

300 g paradajkového pyré

1 čili paprička

1 cibuľa

1 lyžica hnedého cukru

štipka škorice

1 strúčik cesnaku

soľ

čierne korenie

olivový olej

Popis

Baklažán a cuketu nakrájame na kolieska a osolíme. Len čo sa zelenina zbaví prebytočnej vody, utrieme ju papierovými obrúskami. Papriky očistíme a zbavíme semiačok. Nakrájame ich na širšie plátky. Cibuľu ošúpeme a nakrájame na kolieska. Skôr ako začneme grilovať zeleninu, pripravíme si tri druhy dipov. Začneme s cesnakovým dipom. Strúčiky cesnaku grilujeme, kým nebudú mäkké a nezískajú zlatohnedú farbu. Necháme ich vychladnúť a očistíme šupku. Obsah roztlačíme vidličkou a zmiešame s kyslou smotanou. Ochutíme soľou a čiernym korením. Jogurtový dip je na prípravu jednoduchší a rýchlejší. Biely jogurt zmiešame s majonézou a kečupom. Podľa chuti pridáme worcesterskú omáčku, sladkú papriku a čierne korenie. Nakoniec si pripravíme paradajkový dip. Cibuľu ošúpeme a nakrájame najemno. Papriku zbavíme jadierok a nakrájame na kocky. Na rozpálenej panvici osmažíme cibuľu s papričkou a pridáme paradajkové pyré, lisovaný cesnak, cukor, škoricu a podľa chuti osolíme aj okoreníme. Krátko povaríme. Omáčku potom ešte rozmixujeme ponorným mixérom dohladka. Potom si v ďalšej miske zmiešame trochu olivového oleja s limetkovou šťavou. Ochutíme čiernym korením a soľou. Počas grilovania potierame zeleninu touto marinádou. Len čo je zelenina hotová, podávame ju spoločne s dipmi.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4