Recepty Crumble z mrazeného ovocia, orechov a sezamu

Suroviny

Ovocná zmes:

400 g drobného mrazeného ovocia (maliny, ríbezle, jahody…)

150 g sušeného exotického ovocia (mango, marhule, banány…)

2 PL trstinového cukru

1 PL medu

2 ČL kukuričného škrobu

2 ČL škorice

Posýpka:

100 g nasekaných orechov (vlašské, lieskovce, mandle…)

100 g ovsených vločiek

50 g sezamu (bieleho)

50 g masla

100 g trstinového cukru

Popis

Náš tip:
Ak máte doma čerstvé mango, neváhajte ho použiť. Nakrájajte ho na malé kocky a pridajte k ovocnej zmesi zmiešanej s cukrom, škoricou a škrobom. Čerstvé mango je po upečení sladké a šťavnaté. 

Ovocné dobroty 
Keď chystáte každé ráno svojim deťom raňajky a desiate, určite viete, že najzložitejšou časťou celého procesu je vymyslieť, čo prichystať. Aby to bolo chutné a podľa možnosti aj zdravé. Kaše, müsli, lievance či domáce nátierky... Medzi zdravé raňajkové tipy môžete určite zaradiť aj našu zapekanú mrveničku s ovocím. 

Exotické ovocie na raňajky vám pripomenie letnú dovolenku. Mango môžete použiť nielen do crumble, ale aj do raňajkového smoothie alebo si ho pripraviť na panvici spolu s horúcimi malinami. 

A nielen exotické sušené ovocie, ale aj sušené jabĺčka sú vhodné do crumble. Výborná je verzia s čerstvými jablkami v kombinácii so sušenými a s veľkým množstvom voňavej škorice.

Postup

1

Mrazené ovocie necháme mierne roztopiť.

2

Sušené ovocie zalejeme vriacou vodou a necháme postáť. O pár minút vodu vylejeme.

3

Mrazené aj sušené exotické ovocie zmiešame s cukrom, škoricou a škrobom.

4

Pripravíme si zapekaciu misku na pečenie a poriadne ju vytrieme maslom.

5

Cesto na posýpku si pripravíme dôkladným zmiešaním všetkých surovín – ručne si „vymiesime“ mrviacu sa posýpku.

6

Ovocie zmiešané s cukrom nasypeme do vymastenej misky, posypeme mrveničkou a dáme piecť do rúry na cca 25 až 30 minút na 180 °C, kým mrvenička nebude mať zlatistú farbu.

7

Podávame ešte teplé a pokojne priamo zo zapekacej misky.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8