Recepty Grécka kofta s grilovaným pita chlebom a citrónovým dipom

Suroviny

500 g Tesco mletého hovädzieho mäsa

50 ml hustého bieleho jogurtu

soľ a čierne korenie

3 strúčiky cesnaku

1 limetka

2 PL oleja

1 ČL sladkej papriky

1 ČL rasce

1 ČL rozmarínu

1 ČL oregana

niekoľko lístkov petržlenovej vňate

2 chleby pita

Postup

1

Jogurt zmiešajte s vytlačenou limetkovou šťavou, pridajte soľ a čierne korenie, nadrobno nasekanú petržlenovú vňať, strúčiky cesnaku a mätu. Asi na 20 minút odložte do chladničky.

2

Mäso ochuťte soľou, čiernym korením, oreganom, rozmarínom, paprikou a rascou. Pridajte olej a zľahka ho spracujte rukou. Vyformujte malé valčeky, napichnite ich na špajdle a grilujte zo všetkých strán.

3

Pred podávaním môžete pokvapkať mäso limetkovou šťavou. Koftu ponorte do dipu a podávajte so zohriatym chlebom pita.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4