Recepty Gazpacho s avokádom

Suroviny

1 kg mäsitých paradajok

2 avokáda

1 šalátová uhorka

1 žltá alebo červená paprika

1 citrón

2 PL extra panenského olivového oleja

hrsť čerstvej bazalky

2 strúčiky cesnaku

morská soľ

mleté čierne korenie

Popis

Príprava gazpacha je časovo náročnejšia.

Lístky čerstvej bazalky polejeme olivovým olejom. Nakrájame paradajky, uhorku a papriku. Následne všetko spolu premiešame, pridáme cesnak, citrón a morskú soľ. Túto ochutenú zeleninovú zmes necháme odstáť do rána v chladničke, aby sa dobre odležala a prepojili sa v nej všetky chute.

Na druhý deň pridáme k zmesi, ktorá cez noc pustila šťavu, nakrájané avokáda, dochutíme ju mletým čiernym korením prípadne aj nakrájanou čili papričkou. Všetko spolu rozmixujeme na hladkú polievku. Gazpacho sa podáva studené s opečenými krutónmi alebo s tmavým pečivom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 10. od 8:00 hod. do 22. 10. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4