Recepty Cuketové placky s jogurtom

Suroviny

2 – 3 cukety

2 veľké žĺtky

60 ml mlieka

80 g bieleho jogurtu

100 g polohrubej múky

1 lyžička prášku do pečiva

½ lyžičky jedlej sódy

korenie

soľ

maslo na potretie panvice

kyslá smotana a bylinky na ozdobu

Popis

Cuketu si nastrúhame a zľahka z nej vyžmýkame prebytočnú tekutinu. Potom si ju zmiešame v mise s bielym jogurtom. V druhej mise si v mlieku našľaháme žĺtky, ktoré prelejeme k cukete. Ďalej zmiešame preosiatu polohrubú múku s práškom do pečiva a jedlou sódou. Túto zmes prisypeme k cukete a všetko dôkladne premiešame. Dochutíme soľou a korením.

Predhrejeme si panvicu, ktorú sme jemne potreli trochou masla a pečieme na nej cuketové placky dozlata z oboch strán. Hotové placky podávame so smotanou a bylinkami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8