Recepty Cestoviny s karfiolovou omáčkou

Suroviny

3 papriky
250 g karfiolu (čerstvého alebo mrazeného)
soľ
čierne korenie
olivový olej
150 ml smotany na varenie
1 PL kryštálového cukru
bazalka (čerstvá)
špagety (alebo iné cestoviny)

Popis

Papriku umyjeme a nakrájame na plátky tak, aby sme sa zbavili jadrovníka a dáme ju na plech. Potom ju polejeme trochou oleja a pečieme ju hore kožou približne 25 – 30 minút, kým povrch nebude čierny. Upečenú papriku zabalíme do potravinového vrecúška, ktoré uzavrieme a necháme ju v ňom stáť aspoň 10 minút. Potom vrecúško rozbalíme a z papriky jednoducho stiahneme kožu. Upečenú papriku dáme do mixéra spolu s karfiolom nakrájaným na ružičky. Ak používame mrazený, najprv ho uvaríme vo vode. Zeleninu následne rozmixujeme na hladký krém. Omáčku vylejeme na panvicu, dochutíme soľou, korením, lyžicou cukru a pridáme smotanu. Za stáleho miešania varíme, až kým omáčka nezovrie. Uvarenú omáčku vmiešame do hotových cestovín, dozdobíme čerstvou bazalkou a podávame.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 2. 12. od 8:00 hod. do 8. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalóg Gift

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 1. 12. od 8:00 hod. do 24. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4