Zdravý životní styl Relax Vaše miestočko: Vytvorte si v záhrade relaxačný kútik

Pri budovaní záhradného relaxačného kútika sa fantázii medze nekladú. Dobrá rada aj tu príde vhod, nechajte sa teda inšpirovať k vlastnému oddychovému kútiku.

Najprv si na záhrade vyhliadnite vhodné miesto, ideálne ďalej od domu. Vhodné je také, kde je dostatok slnečného svetla, ale v teplých dňoch sa tu aj môžete schovať do tieňa stromu alebo vyššieho kra.  Pokiaľ na „vašom“ novom miestečku nie je tráva, vysejte ju. Bez nábytku by to určite nebolo ono! Investujte do pohodlnej stoličky, lavičky, či aj stolíka. Plastový nábytok je lacný a praktický, ľahko sa udržiava a pre väčšie pohodlie vám stačia vankúše a deka. Ak chcete niečo štýlovejšie a cena nie je pre vás rozhodujúca, zadovážte si drevený nábytok. Dlho vydrží a krásne doplní kolorit záhrady.

Bez kvetov to nie je ono
Aby bolo vaše relaxačné prostredie dokonalejšie, vysaďte sem kvety tak, aby kvitli v priebehu celého roka. Ovocné kry – maliny, ríbezle, černice, vám prinesú radosť aj z ovocia, aj z príjemného tieňa. Pokiaľ máte dosť času, vybudujte si skalku, prípadne pre dokonalú zenovú atmosféru pridajte aj fontánku.

Malá záhrada
Na to, aby ste si mohli na záhradke vytvoriť „tajné“ miestečko, nepotrebujete veľkú záhradu. Aj v tej najmenšej sa nájde miesto, kde sa cítite dobre. Okrášlite ho kvetinami v kvetináčoch. Využite na to napríklad konštrukciu starého šijacieho stroja a vlastnoručne zdobené vedierka. Zopár farebných veterníkov dotvorí pohodovú atmosféru. Potom stačí už len pohodlné kreslo, pár vankúšov a kútik na rozjímanie vás môže privítať.

Solárne svietidlá pre večernú atmosféru
Večernú oddychovú atmosféru umocnia solárne svietidlá, či už zapichnuté do zeme, alebo zavesené na strome. Nezabudnite však, že svetlo priťahuje aj komáre, preto majte vo svojom kútiku poruke aj prípravok proti otravnému hmyzu.Vytlačiť stránku
Zdielať článok