Zdravý životní styl Zdravý štýl Last minute do plaviek: Spevňujte brucho, radí expertka

Zimné hodovanie sa neblaho odrazilo na vašej postave? Snažíte sa zachrániť, čo sa dá a na internete váhate, či si kúpiť detoxikačný čaj, zázračné tabletky alebo radšej zoštíhlujúci korzet? A má to vôbec ešte cenu? Poradí vám trénerka a odborníčka v oblasti zdravého životného štýlu Tina Zlatoš Turnerová.

Last minute do plaviek: Spevňujte brucho, radí expertka

Zdroj foto: IG @Tinaturnerova

Tina Zlatoš Turnerová radí brať chudnutie komplexne. 

Podľa známej trénerky a expertky na optimálnu výživu a funkčnú kondíciu Tiny Zlatoš Turnerovej sa na všetko treba pozerať reálne. „Vo veku dvadsať rokov nám telo dokáže fungovať rýchlejšie, vládať viac, aj mať viac energie. Vekom však všetko ide mierne ťažšie, nie je to však nemožné. Preto sa musíme so svojim telom naučiť pracovať poriadne, svedomito a nehľadať žiadne skratky ani rýchle bezvýznamné ciele. Možno stačí postavu len spevniť a vytvarovať, aby bola žena spokojná. Nemusí to vždy byť masívne chudnutie. Určite si treba posvietiť na skupinu sacharidov, ktorá je pre nás nebezpečná v rámci kombinácie s tukmi  a proteínmi, ale aj z hľadiska trávenia. Zabudnite na cukor, zo stravy na pár dní vylúčte sacharidy – prílohy, pečivo, koláče a zaraďte viac probiotík a čerstvej zeleniny,“ sype osvedčené last minute tipy.

Každodenné úsilie sa však podľa nej vypláca najviac. „Vieme, že kombinácia optimálnej stravy a vhodného tréningu je najefektívnejšia, avšak netreba zabúdať ani na životný štýl ako komplex, ku ktorému patrí aj kvalitný spánok, duševná a mentálne pohoda či vnútorné šťastie. Bez tejto harmónie nám telo nebude nápomocné pri našich cieľoch. Je dobre sústrediť sa v cvičení na komplexné spaľovanie tukov a vypracovanie jednej partie skôr ako cvičiť všetko krížom-krážom.

Brucho sa vždy oplatí, cviky na brucho prospievajú aj k zdraviu brušnej dutiny, čriev a vnútorných orgánov, preto ak už nestihneme viac, stavme na brušné svaly,“ hovorí táto dokonale vypracovaná trénerka s viac ako desaťročnými skúsenosťami vo vedení klientov, s ktorou môžete cvičiť aj online. 

„Jedna stránka veci je optimalizácia podkožného tuku a druhá časť práce vytvarovanie kľúčových ženských partií. Cvičebný blok vám môže zabrať iba päť minút denne, ale každý deň. Po 21 dňoch môžeme potom reálne očakávať aj viditeľné výsledky samozrejme v kombinácii s vhodnou stravou.“

Tieto cviky na brucho zvládnete aj v obývačke:

Malé výkyvy váhy sú v poriadku

Tina Zlatoš Turnerová vždy apeluje na to, aby sme celoročne mali snahu zdravo žiť, aby sme boli vo forme každý deň, nie iba účelovo do plaviek. To veru pre nás nie je dobrá správa, keďže v lete by atraktívne v plavkách rád vyzeral každý. No a čo máme robiť, keď sme sa spamätali neskoro? „Výkyvy hmotnosti plus mínus tri kilogramy v celoživotnom meradle sú ešte v poriadku a nepredstavujú pre telo výraznú záťaž alebo zdravotné riziká. Avšak rozdiel 5, 7 alebo 10 kilogramov už je príliš. Preto ak sme so sebou nespokojní, rozhodnutie musí prísť bez ohľadu na to, či je práve plavková sezóna alebo nie. Zdravý životný štýl vždy nemusí znamenať, že máme veľkosť 36 alebo 38. Môže to znamenať aj to, že sa cítime spokojne, a to je kľúčové.“

Chudnutie sa podľa nej ani nedá zovšeobecňovať, veď každý z nás je jedinečná individualita a vyžaduje osobitný prístup. „Nemali by sme pri práci na sebe brať do úvahy spoločenské kritéria alebo porovnávanie sa s druhými ľuďmi. 

Každý z nás je iný, máme rozdielnu anatómiu, stavbu tela a hlavne všetky funkcie tela, vzhľadom na to, ako sa o seba staráme a akú máme genetiku.

Tým pádom si môžeme alebo nemôžeme dovoliť rovnaké veci v jedálničku a v pohybe ako napríklad niekto s kým sa porovnávame. Každý musí na vlastnej koži zistiť, čo funguje a zaberá a čo je v súlade so zdravím a na to je najlepšie poradiť sa odborníkmi, aby nedošlo k fatálnym chybám alebo pokusom a omylom príliš mnohokrát. To kde sme teraz je výsledkom mnohých faktorov, nie je to o tom, čo som zjedla včera alebo kde som bola na tréningu v pondelok,“ vysvetľuje a nám je jasné, že na skvelej postave do plaviek musíme začať pracovať niekoľko mesiacov vopred. Teraz síce čosi ešte zachránime, ale dvadsaťkilovú nadváhu už "neopravíme".

K vytúženej postave vám pomôžu TOP domáce cviky pre postavu do plaviek.

Zdroj: vladozlatos.com

Vytlačiť stránku
Zdielať článok

Články

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.