Recepty Cícerové minestrone so šafranom

Suroviny

nadrobno nasekaná cibuľa

2 väčšie mrkvy nasekané na malé kocky

1 stonka zeleru nakrájaná nadrobno

2 pretlačené strúčiky cesnaku

2 – 3 olúpané paradajky

50 g nadrobno nakrájanej slaniny

1 – 1,5 l kuracieho vývaru

2 bobkové listy

hrsť čerstvého tymianu

30 g masla

200 g cícera (uvareného/sterilizovaného)

olivový olej

soľ, čierne korenie

100 g kukuričných cestovín (nemusia byť)

Popis

Cícerové minestrone so šafranomV hrnci opražíme na olivovom oleji bielu cibuľu dosklovita, pridáme pretlačený cesnak, zeler a mrkvu. Vložíme nadrobno nakrájanú slaninku a necháme minútu opiecť. Paradajky jemne oblanšírujeme v horúcej vode. Pridáme do zmesi, prilejeme vývar, pridáme bobkový list, čerstvý tymian a lyžicu masla. Necháme vrieť na slabom plameni minimálne 20 minút. Nakoniec pridáme cícer a prípadne cestoviny, necháme povariť ešte 10 minút, ochutíme soľou, korením a podávame pokvapkané čerstvým rukolovým pestom. Rukolové pesto: vymixujeme alebo v mažiari rozmiešame hrsť rukoly, 1 strúčik cesnaku, 1 lyžicu pomletých orechov, 2 lyžice nastrúhaného tvrdého syra (ideálne parmezánu), 3 sušené paradajky a 100 ml olivového oleja.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8