Dieťa Batoľa Aký darček ku Dňu detí? Sú aj lepšie, než nový mobil!

Zbierky hračiek v detských izbách bývajú obdivuhodné. Až sa zdá, že s každou novou hračkou sa dieťa hrá menej a menej a tak nejako je to aj s radosťou z nového hračkárskeho prírastku. Prečo tento rok neosláviť Deň detí niečím výnimočnejším, než autíčkom, bábikou alebo dokonca elektronikou? Darujte deťom niečo oveľa cennejšie! Niečo nečakané, na čo im nebude padať prach na poličke, a čo im nezapadne prachom v pamäti.

Koláč z pohára

Obšmieta sa neustále vaša ratolesť pri vás v kuchyni? Rozvíjajte detskú túžbu po samostatnom pečení a pripravte mu jeho vlastné "receptové poháre". Ide o zaváraninové alebo akékoľvek iné väčšie poháre, do ktorých pripravíte všetok suchý základ potrebný na prípravu cookies, bábovky alebo čohokoľvek, čo vaše dieťa pečie najradšej. Môžete mu venovať napríklad 3 poháre, pričom v každej bude pripravený recept na inú pochúťku. A ak vás to začne baviť, urobte si z toho sladkú tradíciu, pri ktorej s vašimi najmenšími zažijete veľa zábavy.

Prasiatko ako malá prvá sporiteľňa

Prvé keramické prasiatko bude pre vaše dieťa symbolom toho, že šetriť si peniažky na veci, ktoré majú naozaj zmysel, sa oplatí. Šetrením bude rozvíjať svoju finančnú gramotnosť a tiež cit pre to, čo si môže a nemôže dovoliť. Navyše ak si svoj sen splní za vlastné peniaze, určite ho to bude tešiť oveľa viac, ako keď ho dostane od vás.

Začnite Deň detí raňajkami do postele

Prekvapte svoje milé deti raňajkami do postele - je to skvelý spôsob, ako perfektne začať perfektný deň! A čo im tam priniesť? Hravé slimáky a húsenice vykúzlia deťom na tvárach radosť a navyše sú pre ne naozaj zdravé!

Ako dospeláci: Pozvite dieťa do kina a na večeru

Hračky sú skvelým darčekom, ale čo tak tento rok venovať svojim deťom na Deň detí to, na čom naozaj záleží - čas s trávený s ich milovanými rodičmi? Ten sa totiž nedá nijako vyčísliť a je nenahraditeľný. Vyberte s vašimi deťmi film, ktorý ich bude baviť, kúpte im cestou zmrzlinu, po filme zájdite na večeru a porozprávajte sa spolu o filme, škôlke alebo škole, kamarátoch. Takéto popoludnie prospeje nielen vášmu dieťaťu, ale aj vám. Spoločné zážitky totiž upevňujú vzťahy.

Ručne vyrobená pohľadnica s venovaním

Deti si na pohľadnice a blahoželania moc nepotrpia... alebo áno? Nie sú to práve ony, kto vám s radosťou venuje ručne vyrobené blahoželanie, kresbu alebo plagátik? Je čas im to oplatiť. Vymyslite vtipný motív a s pomocou farieb, fixiek a pasteliek z Tesca im vyrobte niečo veľmi pekné, čo si budú môcť vystaviť. Ak pridáte napríklad aj fotku, osobné pochvalu alebo slová lásky, váš výtvor bude pre ne znamenať ešte viac.

Hračky vyberajte podľa veku

Vaše dieťa určite nepotrebuje ďalšie plastovú alebo plyšovú hračku, ktorá rovnako skončí zaprášená na pôde alebo ešte horšie v odpadkovom koši. Keď už chcete dieťaťu venovať hračku, vyberajte ju podľa veku

Aký darček ku Dňu detí? Sú aj lepšie, než nový mobil!

Zdroj: www.thenewageparents.com, www.parenting.firstcry.com

Vytlačiť stránku
Zdielať článok