Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Výsledky, fakty a štatistiky

2016 - I. EDÍCIA

Bejzbalový štadión, podpora včelárstva, revitalizácie parkov, či obnova pamiatok? 77 podporených komunitných projektov hovorí za veľa. Prezrite si archív víťazných projektov z prvej edície programu Vy rozhodujete, my pomáhame.

POČET PRIJATÝCH ŽIADOSTÍ

438
POČET PRIJATÝCH ŽIADOSTÍ

POČET VŠETKÝCH HLASOV

3 280 423
POČET VŠETKÝCH HLASOV

POČET NOMINOVANÝCH PROJEKTOV

229
POČET NOMINOVANÝCH PROJEKTOV

POČET VÍŤAZNÝCH PROJEKTOV

77
POČET VÍŤAZNÝCH PROJEKTOV
NAJVYŠŠÍ POČET HLASOV
NAJVYŠŠÍ POČET HLASOV

Správa zariadení sociálnych služieb Nitra

Názov organizácie: Správa zariadení sociálnych služieb Nitra, Názov projektu: Fit park pre všetkých. O projekte: Vybudovanie fit parku v areáli Správy zariadení sociálnych služieb bude slúžiť seniorom, dospelým, mladým ľuďom s hendikepom, ale aj ich rodinným príslušníkom. Prostriedky grantu použijeme na zakúpenie certifikovaných exteriérových fit zariadení. Náš projekt sa zameriava na pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu a starostlivosť o svoje telo, ktorý ovplyvňuje duševnú a sociálnu pohodu. Chceme vytvoriť priestor na zábavu v kombinácii so športom, ktorú ocenia všetky generácie našej komunity.

Víťazi tejto edície:

ZBOROVSKÝ HRAD
ZBOROVSKÝ HRAD

Zborovský hrad ponúka veľkú príležitosť na vytvorenie pracovných miest pre nezamestnaných v Bardejovskom okrese. Projektom sa nám podarilo skĺbiť opravu hradu a vznik pracovných miest. V projekte sme sa sústredili na opravu západnej bašty. Staticky sme zabezpečili objekt domurovaním chýbajúcich časti vypadnutého muriva, opravili sme poškodené delové otvory a dverové otvory kde bola veľká časť vypadnutého muriva na východnej strane. V predstihu bolo postavené lešenie kvôli murárskym prácam. Výsledkom je: - oprava bašty /dverové a delové strielne/po turistickej trasy po hrade - vytvorenie dvoch pracovných miest – pozitívna ukážka záchrany pre verejnosť.

BAVÍME SA BASEBALLOM
BAVÍME SA BASEBALLOM

Projekt "Bavíme sa baseballom" bol zameraný na zmysluplné využívanie voľného času a skvalitnenie športového vyžitia detí a mládeže v Trnave a okolí pravidelnými tréningami, rozvíjanie športových zručností detí ako aj zapojenie rodičov do tréningového procesu spolu s deťmi formou tzv. Klinika Family. Náborom nových detí do klubu sa podarilo rozvíjať baseball v Trnave, ako aj rozšíriť ho v povedomí širokej verejnosti. Časť projektu bola venovaná čiastočnej výstavbe nového baseballového areálu, ktorý bude dlhé roky slúžiť športovaniu. Do projektu sa aktívne zapájala mládež klubu, tréneri, ako aj rodičia a to účasťami na tréningoch a zápasoch, či už na Slovensku alebo v zahraničí.

MLADÍ PRE POVAŽSKÚ
MLADÍ PRE POVAŽSKÚ

Vďaka grantu z nadácie Tesco sme mohli úspešne splniť náš ciel a to zrealizovať vybudovanie školskej včelnice na 6.ZŠ a tým umožniť vybudovanie prvej včelárskej základnej školy na Slovensku. Vďaka financiám sme mohli spraviť terénne úpravy pod včelnicou, farebne natrieť včelnicu so žiakmi a v bezpečnej vzdialenosti ju oplotiť, vďaka čomu sme zabezpečili včelnicu, a deťom zabránili k priblíženiu ku včelám bez dozoru.'

KONTAKT PRE ŽIADATEĽOV O GRANT

Nadácia Pontis, Barbora Hullová, 0917 434 287 (Telefonické konzultácie v čase 13:00 - 15:00) barbora.hullova@nadaciapontis.sk

Kontakt pre médiá
Sleduj nás!