Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Výsledky, fakty a štatistiky

2016 - I. EDÍCIA

Bejzbalový štadión, podpora včelárstva, revitalizácie parkov, či obnova pamiatok? 77 podporených komunitných projektov hovorí za veľa. Prezrite si archív víťazných projektov z prvej edície programu Vy rozhodujete, my pomáhame.

POČET PRIJATÝCH ŽIADOSTÍ

438

POČET VŠETKÝCH HLASOV

3 280 423

POČET NOMINOVANÝCH PROJEKTOV

229

POČET VÍŤAZNÝCH PROJEKTOV

77
NAJVYŠŠÍ POČET HLASOV

Správa zariadení sociálnych služieb Nitra

Názov organizácie: Správa zariadení sociálnych služieb Nitra, Názov projektu: Fit park pre všetkých. O projekte: Vybudovanie fit parku v areáli Správy zariadení sociálnych služieb bude slúžiť seniorom, dospelým, mladým ľuďom s hendikepom, ale aj ich rodinným príslušníkom. Prostriedky grantu použijeme na zakúpenie certifikovaných exteriérových fit zariadení. Náš projekt sa zameriava na pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu a starostlivosť o svoje telo, ktorý ovplyvňuje duševnú a sociálnu pohodu. Chceme vytvoriť priestor na zábavu v kombinácii so športom, ktorú ocenia všetky generácie našej komunity.

Víťazi tejto edície:

Sample realisations ZBOROVSKÝ HRAD
ZBOROVSKÝ HRAD

Zborovský hrad ponúka veľkú príležitosť na vytvorenie pracovných miest pre nezamestnaných v Bardejovskom okrese. Projektom sa nám podarilo skĺbiť opravu hradu a vznik pracovných miest. V projekte sme sa sústredili na opravu západnej bašty. Staticky sme zabezpečili objekt domurovaním chýbajúcich časti vypadnutého muriva, opravili sme poškodené delové otvory a dverové otvory kde bola veľká časť vypadnutého muriva na východnej strane. V predstihu bolo postavené lešenie kvôli murárskym prácam. Výsledkom je: - oprava bašty /dverové a delové strielne/po turistickej trasy po hrade - vytvorenie dvoch pracovných miest – pozitívna ukážka záchrany pre verejnosť.

Sample realisations BAVÍME SA BASEBALLOM
BAVÍME SA BASEBALLOM

Projekt "Bavíme sa baseballom" bol zameraný na zmysluplné využívanie voľného času a skvalitnenie športového vyžitia detí a mládeže v Trnave a okolí pravidelnými tréningami, rozvíjanie športových zručností detí ako aj zapojenie rodičov do tréningového procesu spolu s deťmi formou tzv. Klinika Family. Náborom nových detí do klubu sa podarilo rozvíjať baseball v Trnave, ako aj rozšíriť ho v povedomí širokej verejnosti. Časť projektu bola venovaná čiastočnej výstavbe nového baseballového areálu, ktorý bude dlhé roky slúžiť športovaniu. Do projektu sa aktívne zapájala mládež klubu, tréneri, ako aj rodičia a to účasťami na tréningoch a zápasoch, či už na Slovensku alebo v zahraničí.

Sample realisations MLADÍ PRE POVAŽSKÚ
MLADÍ PRE POVAŽSKÚ

Vďaka grantu z nadácie Tesco sme mohli úspešne splniť náš ciel a to zrealizovať vybudovanie školskej včelnice na 6.ZŠ a tým umožniť vybudovanie prvej včelárskej základnej školy na Slovensku. Vďaka financiám sme mohli spraviť terénne úpravy pod včelnicou, farebne natrieť včelnicu so žiakmi a v bezpečnej vzdialenosti ju oplotiť, vďaka čomu sme zabezpečili včelnicu, a deťom zabránili k priblíženiu ku včelám bez dozoru.'

KONTAKT PRE ŽIADATEĽOV O GRANT

Nadácia Pontis, Barbora Hullová, 0917 434 287 (Telefonické konzultácie v čase 13:00 - 15:00) barbora.hullova@nadaciapontis.sk

Kontakt pre médiá
Sleduj nás!