Recepty Smotanové kombinácie s pórom

Suroviny

1 PL masla
2 ks póru
1 smotana 30%
½ ČL soli
400 g špagiet (najlepšie dlhé napr. tagliatelle a pod.)

Popis

Postup

Pór zbavíme korienkov a odkrojíme tak, aby nám ostalo asi 5 cm aj zo zelenej časti. Pozdĺžne ho prekrojíme a nakrájame asi na pol centimetrové kúsky. Vo veľkom hrnci dáme variť osolenú vodu. Keď vrie, pridáme cestoviny a varíme podľa typu cestovín. V malom hrnci rozpustíme maslo, pridáme pór a dusíme asi 3 minúty na strednom plameni. Všetko zalejeme smotanou, osolíme a necháme variť. Keď sú cestoviny al dente, ocedíme ich a pridáme do hrnca, v ktorom máme smotanu. Smotana nám medzičasom trošku zhustne. Cestoviny premiešame a môžeme podávať. Nemusíme pridávať nič iné, alebo môžeme trošku posypať parmezánom. TIP: Ak chcete experimentovať s chuťami, môžete do omáčky pridať 3 lyžice paradajkového pyré alebo sušené huby, ktoré ste si predtým namočili v mlieku. Výbornú chuť omáčky zvýraznia slanina alebo mrazený hrášok. 

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4