Recepty Recept na hummus s olivovým olejom

Suroviny

2 konzervy cícer (opláchnutého a scedeného)
½ ČL sódy bikarbóny (ak používame cícer v konzerve)
1 citrón (iba šťava)
1 väčší strúčik cesnaku
½ ČL morskej soli (jemnej)
125 g tahini pasty
3 PL vody (studenej)
½ ČL mletej rasce
2 PL panenského olivového oleja (Tesco Bio extra)
petržlenová vňať
1 čl mletej červenej papriky

Popis

Príprava cíceru na hummus

Cícer na noc namočte do studenej vody, vďaka čomu zlepšíte jeho stráviteľnosť a nebude spôsobovať nadúvanie.  A skráti sa doba varenia. Cícer vložte do hrnca s vodou a pridajte ½ čajovej lyžičky sódy bikarbóny. Cícer varíme na stredne silnom ohni približne 20 minút, až kým cícer nezmäkne. Scedíme ho a  dôkladne opláchneme pod tečúcou vodou, aby sme odstránili zvyšky sódy bikarbóny.

 

Príprava základnej zmesi

Do kuchynského robota vložíme olúpaný strúčik cesnaku a pridáme citrónovú šťavu, pastu tahini, rascu, soľ a 1 polievkovú lyžicu olivového oleja. Celú zmes na domáci hummus poriadne rozmixujeme.

 

Pridanie cíceru do zmesi

Do zmesi pridáme uvarený cícer a rozmixujeme v kuchynskom robotovi. Mixujeme dovtedy, kým nedosiahneme krémovú konzistenciu. Ak je domáci hummus príliš hustý, pridáme niekoľko polievkových lyžíc vody a mixujeme ďalej. 

 

Servírovanie domáceho hummusu

Hummus premiestnime do servírovacej misy, polejeme olivovým olejom, ozdobíme čerstvou petržlenovou vňaťou a mletou červenou paprikou. Tieto prísady dodajú hummusu skvelú chuť. Domáci cícerový hummus podávame ako predjedlo, ako dip napríklad k tortillám alebo ako súčasť jedál a šalátov. Hummusovú pomazánku si môžete natrieť na pita chlieb, lavaš alebo opečený toast.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept