Recepty Mangový raw zákusok

Suroviny

1,5 hrnčeka nesladeného strúhaného kokosu

1,5 hrnčeka mandlí alebo vlašských orechov

1,5 hrnčeka hrozienok alebo sušených datlí

2 zrelé mangá

šťava z 1 limetky

3/4 hrnčeka roztopeného kokosového oleja

1 hrnček kešu orechov

Popis

Strúhaný kokos, mandle a sušené hrozienka pomixujeme a vytvoríme lepkavé cesto, ktorým vyplníme dno formy. Môžeme použiť okrúhlu formu, ale aj menšiu obdĺžnikovú formu. Na dno dáme papier na pečenie a okraje vymastíme kokosovým olejom.

Kešu orechy, ktoré boli predtým namočené vo vode, aby zmäkli, scedíme a s kokosovým olejom vymixujeme nahladko. Pridáme mangovú dužinu, limetkovú šťavu a pomixujeme na krém. Ak by bol málo sladký, môžeme pridať lyžicu javorového sirupu, agávy alebo kokosového cukru. Vylejeme na korpus a necháme v chladničke cez noc.

Na ozdobenie môžeme použiť lupienky kvetov, sušené ovocie, oriešky alebo kakaové bôby. Tento koláčik je vhodný nielen pre alergikov, ale aj pre ľudí, ktorí držia diéty, keďže obsahuje len samé zdravé a dobré veci – ovocie a oriešky.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8