Recepty Linecký koláč s tvarohom a brusnicami

Suroviny

230 g hladkej múky

120 g masla

1 vajíčko (žĺtok)

4 PL mlieka

40 g trstinového cukru

9 g kypriaceho prášku

citrónovú kôru z 1 bio citróna

500 g tvarohu

1 vajce

100 g trstinového cukru

1 vanilkový struk

hrsť sušených brusníc sladených jablčnou šťavou

Popis

Postup

Rúru predhrejeme na 180 °C. Okrúhlu formu na pečenie potrieme maslom alebo ju vystelieme  papierom na pečenie. Suroviny na cesto spracujeme rukami. Do pripravenej formy vložíme ručne 2/3 cesta, alebo si ho vyvaľkáme na kruh. Dno poprepichujeme vidličkou a formu vložíme na chvíľku do chladničky. Tvaroh rozmiešame s cukrom, pridáme vajce, vnútro vanilkového struku, vyšľaháme a pridáme brusnice. Na pripravené cesto rozotrieme náplň a pekne uhladíme. Zo zvyšku cesta, ktoré nám zostalo, si vykrojíme rôzne tvary podľa svojej fantázie. Vykrojené cesto položíme navrch a vložíme do rúry, pečieme cca 40 minút pri teplote 180 °C.

Servírovanie

Koláčik servírujeme nakrájaný na trojuholníky.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4