Recepty Krkovička s pečenou zeleninou

Suroviny

6 plátkov bravčovej krkovičky

150 ml čierneho piva

soľ

čierne korenie

1 ČL rasce

1 stredne veľká cvikla

1 veľká cibuľa

1 strúčik cesnaku

3 mrkvy

2 paštrnáky

2 PL olivového oleja

Popis

Krkovičku jemne naklepeme, osolíme, okoreníme a dáme na pekáč. Zalejeme ju čiernym pivom, prikryjeme alobalom a dáme piecť do rúry vyhriatej na 180 °C na 45 minút. Potom alobal odstránime a dáme krkovičku ešte dopiecť na ďalších 20 až 25 minút. Počas pečenia môžeme mäso otočiť, aby bolo hotové z každej strany. Zeleninu ošúpeme a nakrájame na približne rovnako veľké kúsky. Strúčik cesnaku rozkrojíme na polovice a cibuľu nakrájame na mesiačiky. Všetku zeleninu rozprestrieme na plech tak, aby sa neprekrývala a jemne ju polejeme olejom. Dochutíme soľou a korením a dáme piecť k mäsu. Zelenina sa pečie približne hodinu, takže ju vložíme do rúry asi 10 minút po tom, ako sme dali piecť mäso. Upečené mäso servírujeme s pečenou zeleninou, posypané čerstvou petržlenovou vňaťou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4