Babičkine medovníky

Suroviny

750 g hladkej múky
5 PL medu
1 vajce (bielok)
180 g práškového cukru
2 ČL sódy bikarbóny
2 ČL mletej škorice
1 PL kakaa
200 g kryštálového cukru
4 vajcia (žltky)
1 vajce
150 g margarínu
½ ČL badiánu
6 klinčekov
citrón (len kôra)

Postup

1

Cukor s medom a margarínom dáme do väčšej nádoby a nad parou necháme rozpustiť. Pridáme škoricu, podrvené klinčeky a nastrúhanú citrónovú kôru. V druhej miske preosejeme múku so sódou a kakaom, zmesi zmiešame a necháme vychladnúť. Nič nepokazíte, ak cesto necháte odpočívať aj 24 hodín.

2

Na pomúčenej doske rozvaľkáme cesto, povykrajujeme a ukladáme na plech. Pred pečením potrieme rozšľahaným vajcom, medovníky tým získajú lesk. Počas pečenia ich priebežne kontrolujeme, aby neprihoreli.

3

Na zdobenie si vymiešame do hladka bielok s preosiatym cukrom a pár kvapkami citrónovej šťavy. Naplníme do igelitového sáčku, na ktorom odstrihneme rožtek a dozdobíme voňavú dobrotu.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4