Zdravý životní styl Zdravý štýl Celulitídu vymasírujte, vypoťte a vyplavte

Pomarančová pokožka si skutočne nevyberá. Efekt pomarančovej kože, teda celulitída, sa neobjavuje iba na zadočku a stehnách. Niektoré ženy s ňou bojujú aj v oblasti bruška či na rukách. Prečo je tomu tak?
Za vznik celulitídy môžu tri faktory:

 • Spojivové tkanivo
 • Hormóny
 • Genetika

Zo sieťky tuk nevypadne

Spojivové tkanivo v strednej vrstve kože u mužov pripomína sieťku, u žien je nepravidelné a vertikálne. Tuk v mužskom tele „zapadne“ do sieťkového zoskupenia vlákien, a preto je rozložený rovnomerne, koža je hladká. U žien sa však hromadí v zhlukoch, čo je príčina vzhľadu pomarančovej kôry. A prečo je to s tým tkanivom tak? Ženy potrebujú mať kvôli meniacim sa tvarom v tehotenstve pokožku elastickejšiu ako muži.

Na vine je estrogén

U mužov je hormón estrogén zastúpený minimálne. V ženskom tele sú estrogény zodpovedné za zvyšovanie objemu cirkulujúcich tekutín a zároveň aj za hromadenie tukov. Zhluky zväčšených tukových buniek uviaznu medzi vláknami spojivového tkaniva. Ak sa pripočíta nedostatočný pohyb, obmedzený príjem tekutín a zlá životospráva, problém celulitída je na svete. Mimochodom, estrogén je mimoriadne dôležitý hormón. Okrem iného zabezpečuje, že ženské telo príjme vyvíjajúce sa dieťatko v maternici.

Mala ju mama, budete ju mať aj vy

Celulitída je dedičná. Keď trápila vašu mamu alebo babku, bude trápiť aj vás. No vy máte oproti nej výhodu – ste na ňu pripravená!

4 stupne celulitídy

 • Celulitída je viditeľná iba pri stlačení kože
 • Celulitída je viditeľná pri svalovej aktivite, pri sedení
 • Celulitída je viditeľná bez ohľadu na to, či je svalstvo v kľude alebo nie
 • Celulitída je viditeľná stále a môže spôsobovať bolesť a zdravotné problémy

Čo zhoršuje celulitídu?

Ak ste vyhlásili boj tukovým vankúšom a pomarančovej koži, zabudnite na:

 • alkohol
 • tesné oblečenie
 • fajčenie
 • cukor
 • biele pečivo
 • sladené nápoje

Celulitídu vymasírujte, vypoťte a vyplavte Anticelulitídny plán

Eliminovať celulitídu je možné. Nečakajte však zázraky na počkanie. Chce to odhodlanie a poriadny kus roboty. Ako prvé sa zamerajte na stravu a pitný režim. Naservírujte si poriadnu dávka ovocia, zeleniny, zdravých tukov a miesto sacharidov prijímajte bielkoviny. A pite vodu. Veľa vody, ktorá vás zbaví zbytočných opuchov, pretože tie celulitídu zhoršujú.
Bez fyzickej aktivity to skutočne nepôjde. Vsaďte na drepy, cvičenie s vlastnou hmotnosťou alebo hotjogu. Cvičte aspoň dvadsať minút denne. Po cvičení si doprajte striedavo teplú a studenú sprchu.
Výborným doplnkom sú domáce masáže či lymfodrenáž. Špeciálne anticelulitídové krémy vašu snahu nenahradia, pokožka je ale vďaka nim hladšia a napnutá a určitý vplyv má aj jemné masírovanie, ktorým krémy do pokožky vtierate.

Potraviny proti celulitíde

Zbaviť sa celulitídy vám pomôžu aj potraviny, ktoré odvodňujú a zlepšujú metabolizmus. Doprajte si:

Domáci anticelulitídny peeling

Nielen k vyhladeniu pokožky, ale i k úbytku pár centimetrov sa používajú zábaly s výťažkom rašeliny, morských rias či bahna. Rovnomerný tlak fólie, do ktorej si obalíte zadok a stehná, spôsobuje nárast vnútorného tlaku v medzibunkovom piestore. V takom prípade sú krvné a lymfatické cievy pripravené odvádzať prebytočnú tekutinu a toxíny.

TIP na peeling proti celulitíde: Na pokožku problémových partií použite kávový peeling. Zmiešajte kávovú usadeninu s tekutým mydlom a dôkladne masírujte. Následne na pokožku naneste telové mlieko, ktoré ste zmiešali so škoricou (ak na ňu nemáte alergiu) a zabaľte sa do potravinovej fólie.

Schudnúť z brucha za 3 dni? S 10 potravinami to pôjde!

Zdroj: vyzivovo.sk, medicalnewstoday.com, izdravie.sk, zdravie.sk

Vytlačiť stránku
Zdielať článok