Tipy a rady 7 iných receptov s marhuľami, nektárinkami a broskyňami

Kúpiť, umyť a zjesť. To je najčastejší spôsob, ako si pochutnať na typickom letnom ovocí.

Či už ho hodíte do šalátu alebo ho pridáte do pečenia, to je na vás. Zozbierali sme pre vás obľúbené spôsoby, ako čo najlepšie využiť šťavnaté kôstkové ovocie.

Marhuľový koláč

Radi by ste si upiekli dobrý ovocný koláč, ale pre nedostatok skúseností vám chýba odvaha? Tento recept na marhuľový koláč je taký jednoduchý, že na ňom určite nič nepokazíte. Marhule v recepte vymeňte za jahody, čerešne, višne, slivky alebo akékoľvek iné ovocie a môžete ho tak piecť celé leto.

FOTOrecept na marhuľový koláč


Pikantný nektárinkový šalát s prosciuttom

Napadlo by vám skombinovať sušenú bravčovú šunku, mozzarellu, paradajky, šalát a nektárinky? My v Hello Tesco sme si na to trúfli a výsledkom je šalát s harmonickou, jemne pikantnou chuťou.

Recept na nektárinkový šalát s prosciuttom 


Grilované broskyne so zmrzlinou

Na grilovačkách to niekedy vyzerá, akoby išlo o čisto chlapskú záležitosť. Voňajú tam klobásky a mäso a na jemné ženské chute myslí málokto. Pritom stačí rozpoliť broskyne, vybrať kôstku a položiť ich na chvíľu na gril. Ešte horúce lahodné grilované broskyne sa servírujú so zmrzlinou a potešia každý maškrtný jazýček.

Recept na grilované broskyne so zmrzlinou


Grilovaný šalát s nektárinkami a kozím syrom

Pri grilovačke ešte chvíľu zostaneme. Spolu s broskyňami pogrilujte aj nektárinky, zmiešajte ich s rukolou, reďkovkami, kozím syrom a vegetariáni, ako aj všetci, ktorí si strážia líniu, vám budú za tento teplý šalát ruky bozkávať.

Recept na šalát s grilovanými nektárinkami


„Chrumkavica“ z kôstkového ovocia

Z broskýň, nektáriniek, sliviek alebo ringlôt, ovsených vločiek a ďalších chutných bezlepkových ingrediencií upečiete chrumkavý dezert, ktorý môžete podávať po obede namiesto múčnika alebo si ho dať na sladký začiatok dňa. Vhodný je aj pre celiatikov!

VIDEOrecept na raňajkovú chrumkavicu

Nektárinkové tarty

Ďalším tipom na rýchly dezert sú jednoduché štvorce z krehkého cesta, potreté tvarohovou nátierkou a ozdobené ovocím. Namiesto nektáriniek odporúčame aj broskyne, ringloty, čerešne, čučoriedky či jahody.

Recept na jednoduché nektárinkové koláče


Plnené grilované avokádo

Čudujete sa, čo tu robí avokádo? Je to náš bonus navyše, pretože aj avokádo patrí medzi ovocie. A dá sa z neho spraviť oveľa viac než len guacamole, avokádová nátierka alebo šalát.

Recept na plnené grilované avokádo


Prečítajte si: Prečo sú marhule, broskyne a nektárinky také zdravé a komu najviac osožia?

7 iných receptov s marhuľami, nektárinkami a broskyňami

Vytlačiť stránku
Zdielať článok