Recepty Mexický šalát s avokádom

Suroviny

Marináda

2 ks kuracích pŕs

1 avokádo

1 rímsky šalát

2 uvarené kukurice

1 šalátová uhorka

čerstvý koriander

citrón

francúzsky dresing

2 PL olivového oleja

1 čili paprička

4 PL oleja

1 PL mletej červenej papriky

soľ

čierne korenie

Popis

Z oleja, mletej červenej papriky, nakrájanej čili papričky, zo soli a z čierneho korenia si pripravíme marinádu na mäso. Kuracie prsia nakrájame na dlhšie kúsky a marinujeme ich aspoň 30 minút. Mäso ugrilujeme z oboch strán.

Zrniečka alebo kúsky narezanej kukurice opečieme na suchej panvici. Uhorku ošúpeme a nakrájame na zhruba trojcentimetrové kúsky. Šalát umyjeme a natrháme. Všetko dobre premiešame, pridáme kúsky avokáda, kuracie mäso a pokvapkáme olivovým olejom. Polejeme dresingom a ozdobíme čerstvým koriandrom. Podávame s mesiačikmi citróna.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 8. od 8:00 hod. do 18. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8