Dieťa Predškolák Oslava Dňa detí: Tipy na hry a neodolateľné dobroty

Oslava Medzinárodného dňa detí sa často končí kúpou nejakého malého darčeka, ktorý po čase zapadne prachom. Čo tak tento rok nemyslieť iba na darčeky, ale venovať deťom to najcennejšie, čo máte – svoj čas? Práve spoločne strávený čas a vaša plná pozornosť je pre deti tým najpresnejším meradlom rodičovskej lásky. Oslávte teda spolu tento výnimočný deň! Dáme vám tipy, ako svoje milé deti zabaviť a pripraviť im k tomu naozaj fantastické dobroty.

Zábavné hry pre deti aj rodičov

To, že so svojimi deťmi strávite Deň detí, ešte neznamená, že sa budete nudiť. Vymyslite program, ktorý bude baviť vaše deti, ale aj vás. Ktoré aktivity budú rozhodne baviť aj vás?

  • Návšteva kina
  • Výroba kreatívnych dekorácií do domácnosti
  • Popoludňajší výlet do ZOO, do prírody, za zaujímavosťami mesta
  • Výlet na korčuliach či na bicykli
  • Návšteva cukrárne
  • Malá oslava v kruhu najbližších priateľov

Rozhodli ste sa pre zorganizovanie malej detskej párty pre niekoľko detí a ich rodičov? Zídu sa vám tipy na to, aké hry pre deti vymyslieť a čo im pripraviť pod zub!

Hry pre deti, ktoré neomrzia

Hier, ktoré dokážu deti naozaj zabaviť a tiež rozvíjať ich predstavivosť, je naozaj veľa. Pri niekoľkých z nich navyše nezáleží na tom, či sa budete hrať v interiéri alebo exteriéri, vo veľkej alebo v menšej skupine.

Telefón

Jeden hráč si vymyslí vetu a pošepká ju druhému hráčovi. Ten šepká to, čo počul, ďalšiemu hráčovi v poradí. Posledný v rade vysloví vetu nahlas. Väčšinou býva skomolená, a to je pre deti náramná zábava. Vymieňajte si poradie a vymýšľajte originálne slovné spojenia.

Viete, čo nesmie chýbať na žiadnej parádnej detskej oslave?

Hádaj, kto si

Na túto hru potrebujete iba pastelky a lepiace papieriky. Každý hráč napíše na papierik meno osoby, rozprávkovej postavičky, názov veci či zvieraťa a starostlivo ho chráni pred zrakmi ostatných. Potom všetci hráči nalepia papieriky na čelo svojho spoluhráča po pravej strane –ten musí otázkami zistiť, čo má napísané na nalepenom papieriku. Ostatní mu však môžu odpovedať iba „áno“ alebo „nie“.

Objavte ešte viac tipov na hry s deťmi!

Jedlo je základom každej dobrej oslavy

Pri prípravách skvelej oslavy Medzinárodného dňa detí nesmiete zabúdať ani na chutné občerstvenie.

Vtipné slimáčiky a húsenice


Banány v čokoláde
Deti sladkosti jednoducho milujú. Ani banánom v čokoláde neodolajú.

Potrebujete:
detské piškóty
banány
kvalitnú čokoládu Tesco Finest
špáradlá

Postup je veľmi jednoduchý. Banány nakrájajte na hrubšie kolieska a čokoládu rozpustite vo vodnom kúpeli. Jednotlivé kúsky banánov potom napichujte na špáradlá spôsobom: piškóta, banán, piškóta. Jednohubky vložte do chladničky, aby čokoláda pekne stuhla.

Pripravte deťom dúhovú pizzu.  

Oslava Dňa detí: Tipy na hry a neodolateľné dobroty

Paradajkovo-syrový špíz
Že je zelenina nudná? Ani náhodou! Dôkazom toho nie je iba dúhová pizza, ale aj naše hravé zeleninové špízy. Dobrú zdravú chuť!

Potrebujete:
roztierateľný syr
6 guľôčok mozzarelly
6 cherry paradajok
soľ

Pripravte si tenké drevené špajdle, umyte cherry paradajky a vysušte ich. Guľôčky mozzarelly nechajte odkvapkať. Paradajky a mozzarellu striedavo ponapichujte na špajdle. Roztierateľným syrom urobte na paradajkách malé bodky tak, aby vyzerali ako muchotrávky. Podávajte s opečenými celozrnnými bagetami.

Viac detských receptov nájdete na stránke Hello Tesco!

Zdroj: www.thespruce.com, www.care.com, www.mykidstime.com

Vytlačiť stránku
Zdielať článok