Dieťa Predškolák Super hry pre deti vnútri, ktoré zabavia aj dospelých

Bieloskvúca snežná pokrývka, cencúle a zamrznuté rybníčky priam volajú po detských zimných hrách. Vďaka mrazu a sychravému počasiu však vaše ratolesti nemôžu behať po vonku neustále a väčšinu času s nimi teda strávite doma. Ako im dopriať zmysluplné aktivity plné zábavy tak, aby sa rozvíjali ich zručnosti, kreativita a zvedavosť? Máme pre vás tipy na tie najlepšie hry a aktivity vnútri.

Hra na prebudenie zvedavosti: Hľadači pokladov na Severnom póle

Hru "Hľadači pokladov na Severnom póle" musíte pre deti vopred pripraviť, ale o to väčšiu z nej budú mať radosť. Po pár kolách sa vaše úlohy vymenia a deti si budú chcieť vzácne poklady ukrývať sami, alebo hru pripravia ony pre vás. Ako teda postupovať?
Najskôr tajne vyberte poklad, ktorý dobre ukryjete v interiéri. Potom postupne na rôznych miestach ukrývajte indície spojené s imaginárnym prekonaním zasneženého svahu či prebrodením ľadovej rieky. Deti sa pomocou nich postupne dopracujú až k samotnému "pokladu".

LEGO nie je iba stavebnica. Učí deti základy matematiky

Aktivita pre zábavu: Mrznúca diskotéka

Ako na každej poriadnej diskotéke, aj v tejto hre bude jedna osoba DJ, ktorý obsluhuje muziku. Všetci ostatní tancujú. Čím zábavnejší tanec deti predvedú, tým lepšie. Keď sa hudba zastaví, každý zostane stáť ako keby zamrzol vo svojej polohe. Kto sa pohne, vypadáva z hry. Ak sa už nikto nehýbe, muzika sa púšťa ďalej. Víťazom sa stane ten, kto na parkete zostane ako posledný. Z neho sa potom v ďalšom kole môže stať DJ.

Predstavivosť detí nepozná hranice. Rozvíjajte ju pomocou hier a príbehov!

Aktivita pre jemnú motoriku: Zimný modelovací ateliér

Ukážte deťom, že aj s modelovacou hmotou zažijú veľa zábavy a dokážu vytvoriť niečo originálne. Ich predstavivosť môžete podnietiť návrhom, nech z hmoty postavia zimné obydlia pre svoju obľúbenú hračku. Alebo ich nechajte "napospas" vlastnej kreativite a nápadom. Vymodelovať môžu zasnežený zázračný les plný zvieratiek či vymyslieť vlastné rozprávkové postavičky. Iste budete ohromení rozmanitosťou, s ktorou dokážu tvoriť nové veci.

Ak nemáte doma plastelínu, môžete si ju nechať priviezť z Tesca alebo vyrobiť sami.
Domáca plastelína
Na výrobu domácej plastelíny budete potrebovať:

  • 300 ml vody
  • 150 g kukuričného škrobu alebo hladkej múky
  • 75 g soli
  • 2 polievkové lyžice octu
  • 1 lyžicu oleja
  • Potravinárske farbivo alebo pastelky

Všetko spolu zmiešajte v hrnci a potom na miernom ohni zohrievajte, kým sa nevytvorí pružná, nelepivá hmota. Ak pridávate pastelky, najskôr ich nalámte na menšie časti alebo nastrúhajte, rýchlejšie sa roztopia.

Chystáte detskú párty? Pripravte deťom zábavný program!

Hra pre načúvanie a pozornosť: Kubo velí...

Všetci hráči sa usadia a vyberú jednu osobu, ktorá sa stane Kubom. Kubo začína hru slovami "Kubo velí... a pokračuje činnosťou, napríklad „spievajte!“. Všetci musia urobiť presne to, čo Kubo prikázal (v našom prípade spievať).
Ak sa však príkaz nezačína slovami "Kubo velí," príkaz neplatí a ten, kto ho vykoná, vypadáva z hry. Posledné zvyšný hráč vyhráva a stáva sa na ďalšie kolo Kubom.

Super hry pre deti vnútri, ktoré zabavia aj dospelých

Zistite, ako hra zmyslov podnecuje objavy a nezávislé myslenie u detí

Aktivita pre rozvoj kreativity: Maliarska súťaž

Deti pohodlne usaďte a naveďte ich na tému, ktorá podnieti ich predstavivosť, napríklad "Deň s rodinou na svahu" či "Zima v lese". Dajte im k dispozícii farby, štetce a nechajte ich, nech si veselo tvoria. Pri tejto hre by sa nakoniec nemal určovať víťaz, zvoľte skôr kategórie, v ktorých deti oceníte (napríklad skvelý nápad či originálne spracovanie).

Budete potrebovať:

Tip: Nemáte poruke farby? Dajte každému papier a ceruzku a určujte, čo majú deti nakresliť za daný čas, napríklad za minútu a každý obrázok vyhodnoťte. Takto sa zabavíte aj s celou rodinou.

V Tescu pohodlne nakúpite všetko potrebné pre hry s deťmi 


Zdroj: playdohacademy.cz, artforum.sk

Vytlačiť stránku
Zdielať článok