Tipy a rady Gril párty začína! Tipy na dokonalé letné grilovanie

Od jari až do jesene je najčastejšou formou stretnutia s priateľmi práve grilovanie. Ponúkame vám niekoľko tipov, aby vaši priatelia na tento večer spomínali ešte aj budúci rok ako na tú najlepšiu grilovačku.

1. Švédske stoly
Pripravte jedlá a nápoje tak, aby sa každý mohol sám pohodlne obslúžiť. K jednotlivým pokrmom a nápojom položte kartičky, ak viete, že medzi vašimi priateľmi bude niekto, kto trpí prípadne alergiou alebo intoleranciou na potraviny a uľahčite im občerstvenie informáciami o alergénoch.

Čo ugrilovať kamarátom, ktorí sú práve na diéte? Skúste týchto 8 tipov!

2. Dekorácie na grilovačku
Atmosféru večera umocníte fakľami s olejom proti komárom, farebnými svietidlami, kyticami z čerstvo natrhaných byliniek alebo levandule. Pokiaľ vám záleží aj na životnom prostredí, namiesto nafukovacích balónikov použite lampióny a plastový riad nahraďte bežným domácim riadom.

Aby zábava nestagnovala, zahrajte sa hry vhodné na každú párty

3. Jedlo na grilovačku
K rôznym druhom grilovaného mäsa, syrov a klobás pripravte domáce BBQ omáčky, čerstvé šaláty zo sezónnej zeleniny alebo studený cestovinový šalát. Všetko nájdete v receptoch na grilovanie.

Viete, ako dlho grilovať mäso, ryby, zeleninu?

4. Nápoje
Pripravte na večierok výber alkoholických i nealkoholických nápojov, studené pivo, ľahké biela alebo ružové vína, domácu citrónovú limonádu s mätou a bazovým sirupom. A nezabudnite na nádobu s kockami ľadu, aby si každý mohol podľa chuti schladiť svoj nápoj.

Inšpirujte sa receptami na domáce nápoje.

5. Dezert
Namiesto zákuskov podávajte na grilovačke grilované ovocie.

Banán plnený sušienkami a čokoládou
Grilované broskyne so zmrzlinou 

zdroj: kaldeneker.hu

Vytlačiť stránku
Zdielať článok