Zdravý životní styl Relax Tajomstvo perfektnej grilovačky je v príprave a hrách

Grilovačka je výborná príležitosť, ako sa mimo oficiálnych príležitostí stretnúť s ľuďmi, ktorých máte radi. Či pozvete rodinu alebo priateľov, váš cieľ je rovnaký – pripraviť im nezabudnuteľný zážitok, pri ktorom sa najedia, uvoľnia a budú naň radi spomínať. S týmto plánom sa vám to určite podarí.

Aké bude počasie?
Chystáte sa grilovať na dvore, terase, pod prístreškom, pod holým nebom? Než rozošlete pozvánky na vašu BBQ párty, pozrite si predpoveď počasia. Dá sa síce grilovať aj pod dáždnikom a jedlá servírovať  v obývačke, ale kto by čosi také robil?

Sedenie a príbory
Pri plánovaní zoznamu pozvaných spočítajte aj stoličky, taniere a príbory. Jesť postojačky je nepohodlné a rovnako aj každú chvíľu odbiehať a umývať riad. Na sedenie sú dobré aj deky s vankúšmi, rozprestreté na tráve. Ocenia to najmä mamičky s malými deťmi. O riady sa nestarajte vôbec. Bez hanby nakúpte jednorazové poháre, taniere, príbory. Veď ide o zábavu, nie oficiálne stolovanie! Nezabudnite ani na servítky, prípadne nádobu s čistou vodou na umytie rúk.

Čo na pitie?
Skôr, než sa vrhnete na plánovanie jedla, premyslite si, čo sa bude piť. Najlepšia je citrónová limonáda. Osvieži, zaženie smäd a neobsahuje cukor. Zarobte do džbánov alebo fliaš vodu s citrónom a mätou, pre lepší efekt pridajte pár kúskov drobného ovocia, lístky mäty, plátky citróna. Zídu sa aj nesladené minerálky.

Tip pre deti:
Kvapnite do citrónovej limonády kvapku potravinárskeho farbiva. Uvidíte, ako rýchlo sa bude míňať a vôbec im nebude vadiť, že nie je osladená!

Ku grilovačke patrí aj pivo či víno. Nezabudnite ich správne vychladiť. Udržiavať primeranú teplotu vám pomôže prenosná chladnička.

Čo na jedenie?
Prejdite si zoznam pozvaných a porozmýšľajte, či niekto z nich nie je vegetarián alebo vegán. Myslite na nich pri nakupovaní potravín. Prečítajte si, ako grilovať zeleninu a ovocie.

Hry na párty
Dobrá zábava je pridanou hodnotou na nezaplatenie. Dobrá hudba podčiarkne atmosféru, pri zostavovaní playlistu berte do úvahy vek zúčastnených a vyhýbajte sa extrémom. Pri nastavovaní hlasitosti myslite tiež na susedov, nie vždy majú chuť počúvať to, čo vy.
Pripravte si aj hry na grilovačku. Zachránia párty, keď začne zábava stagnovať.

  • Skákanie vo vreci.
  • Hod zemiakom na cieľ alebo do diaľky.
  • Hľadanie rozsypaných zemiakov: Súťažiaci so zaviazanými očami hľadajú na väčšom priestore rozsypané zemiaky. Vyhráva ten, kto ich za určitý čas nájde najviac. Pre väčšiu zábavu pridajte medzi zemiaky vajce tak, aby o tom súťažiaci nevedeli. Buďte si istí, že pri tej rýchlosti zbierania nezostane celé!
  • Ježko. Opäť sa k slovu dostávajú zemiaky. Kto do zemiaku v časovom limite napichá najviac špáradiel, vyhral.
  • Detskú predstavivosť podporíte hrou Hádaj, čo držíš. Dieťa so zaviazanými očami vyťahuje z vreca rôzne predmety a háda, čo drží.
  • Fotobúdka. Stačí niekam zavesiť obrazový rám tak, aby sa v ňom dalo vyfotiť a máte originálne pamiatky z vašej grilovačky.
  • Overenými „zabávačmi“ sú aj freesbee, Twister či Activity.

Malé prekvapenie na záver:
Pri odchode obdarujte každého malým darčekom. Môže to byť „výslužka“ z grilovania, fľaša s vašou limonádou, alebo vami vlastnoručne pripravená domáca horčica.

Aký gril kúpiť? Pomôžeme vám rozhodnúť sa, či gril na uhlie alebo plynový

Vytlačiť stránku
Zdielať článok