Dieťa Školák Ovocie pre deti: 5 + 5 receptov, ktorým neodolajú!

Niektoré štúdie ukazujú, že ovocie a zelenina sú také zdravé, že by sme ich mali jesť nielen 5-krát denne, ale dokonca desaťkrát! Znie to trochu absurdne vzhľadom na to, že jeme celkom tri jedlá denne a naše deti chodia do školy, tam jedia, koľkokrát chcú, úplne bez obmedzenia, a balansujú medzi absolútne ničím alebo prebytkom chipsov a sladkostí.

Obľúbenou zeleninou detí je uhorka, mrkva, šalát. Najmenej obľúbená a zároveň najmenej známa zelenina je cuketa a špenát. Medzi ovocím si najlepšie vedú: jablká, jahody, maliny a banány.

Práve leto je ako stvorené na to, aby deti jedli viac ovocia. Či už to budú šťavnaté melóny, voňavé maliny, chrumkavé jabĺčka alebo exotické banány, avokádo.

Brusnice a čučoriedky zlepšujú pamäť. Čučoriedkovým nanukom decká neodolajú! 

Vlašské orechy, ľanové a tekvicové semienka sú skvelým zdrojom omega-3 kyselín, takých dôležitých pre činnosť mozgu. Cuketovo-orieškový koláč je ako stvorený pre sladkú desiatu.

Banány okrem mnohých iných výhod obsahujú predovšetkým horčík, ktorý posilňuje nervovú sústavu, chránia pred stresom a nespavosti a tým uľahčuje zvládanie ťažkých životných situácií. Verte – neverte, aj vaše deti ich majú viac než dosť. Banánové autíčka s jahodami pocestujú do detských brušiek ako po autostráde. 

Grapefruity, avokádo, hrozienka a sušené marhule obsahujú veľa draslíka, na ktorom závisí prenos nervových impulzov, zlepšujú koncentráciu a posilňujú schopnosť myslieť. Shrekov sendvič je účinný spôsob, ako do detí dostať avokádo. 

Jablká sú dobrým zdrojom vitamínu C a ďalších minerálov. Obsahujú rutín, ktorý udržuje cievnu sústavu zdravú. Dodávajú draslík, fosfor, vápnik, sodík, horčík, kremík a železo. Jablkoví Hryzkovia s mandľovými zubami sú trochu desiví, ale deti to od ich zjedenia určite neodradí, práve naopak! 

Vyskúšajte tieto vynikajúce recepty od Tesca!

  1. Jogurtové parfé na raňajky 
  2. Banánový hotdog s orieškami 
  3. Ovocné sushi 
  4. Batsmoothie 
  5. Mangovo-jahodové nanuky 

Zdroj: newsweek.pl, kowr.gov.pl, zdrowie.radiozet.pl, natashakitchen.com

Vytlačiť stránku
Zdielať článok