Tipy a rady Citrusy – do smoothies, koláčov, ale aj ako vianočné ozdoby

Jeden citrus do každého smoothie

Asi už každý pozná smoothie. Keby náhodou nie, tak je to hustý, krémový nápoj vyrobený zo surového ovocia či zeleniny s pridaním mliečnej zložky alebo jej rastlinnej náhrady. Okrem týchto prísad môže obsahovať vodu, ovocnú šťavu, rôzne sladidlá ako med, cukor, javorový sirup či sirup z agáve. Dochutiť a obohatiť ho môžete orechmi, semienkami, kakaom, škoricou či výživovými doplnkami v práškovej forme. A čo je najdôležitejšie – citrusy v podobe citrónovej či pomarančovej šťavy sú jeho neoddeliteľnou súčasťou. Práve citrusy sú výborným zdrojom dôležitého vitamínu C a dodajú každému smoothie tú správnu chuť.

Zelené smoothie

Najväčšou vitamínovou bombou je práve zelené smoothie. Obsahuje až 40 – 50 % surovej listovej zeleniny (špenát, kapusta, mangold, zeler, petržlen či brokolica), pričom ostatné zložky sú práve ovocné či mliečne. Ultra zdravé smoothie je s použitím sušenej spiruliny, chlorely či zeleného jačmeňa. Keďže väčšina surovej zeleniny má horkú chuť, je vhodné použiť na zjemnenie takéhoto smoothie sladký banán a citrónovú alebo pomarančovú šťavu. Práve preto sú citrusy nenahraditeľnou zložkou zelených smoothies.


Ovocno-zeleninové smoothie chutí aj deťom

Ak chcete deti naučiť jesť zeleninu, najmä tú listovú, zelené smoothies sú výborným riešením. Pripravte si spolu s deťmi jednoduché špenátové smoothie s banánom a budú si špenát pýtať každý deň.

Čo na to potrebujete?

Všetky suroviny spolu rozmixujete a získate zelené smoothie s vôňou banánu, ktoré si obľúbia všetky deti. Vyskúšate?

Citrusový koláč

Na citrusový obrátený koláč môžete použiť akékoľvek citrusy, ktoré doma máte. Pomaranče, mandarínky, pomelo, grepy, limetky... Asi to na vás pôsobí príliš exoticky, no vôňa pomela či mandarínok v kombinácii s kardamomom jednoducho pripomína Vianoce.

Citrusy do koča aj do voza

Citrusy sú vhodné nielen do smoothies, ale aj na varenie, pečenie či na udržiavanie čistej domácnosti. Šupky z pomaranča, pomela či citróna majú niekoľko spôsobov využitia v kuchyni či v kúpeľni.

A čo kvasené citróny, počuli ste už o nich niekedy? Ich princíp je rovnaký ako pri kvasenej zelenine. Jednoducho ich očistíte a naložíte do pohárov spolu so soľou a necháte kvasiť. Nakladané citróny nie sú vhodné na priamu konzumáciu, ale výborne ochutia omáčky, šaláty či mäsové jedlá. Navyše obsahujú množstvo probiotických baktérií prospešných pre organizmus.

V zimnom období vás potešia domáce marmelády, ktoré ste si na konci leta spracovali. Ak ste to nestihli, ešte stále je čas. Využite zimnú sezónu citrusov a zakonzervujte ich chuť a vôňu spolu so zázvorom v pikantnej citrusovej marmeláde.

Ak potrebujete nabrať energiu či posilniť imunitu, zostavte si citrusový jedálniček nabitý vitamínmi. My vám s ním radi pomôžeme.

Citrusové vianočné ozdoby

Citrusy – do smoothies, koláčov, ale aj ako vianočné ozdoby
Viete si predstaviť krajšiu vianočnú vôňu ako tú zo sušených citrónov či pomarančov? Sušené ovocie sa môže stať súčasťou vašej vianočnej výzdoby. Okrem toho, že si urobíte program na dlhé zimné večery, vyrobíte si voňavé a ekologické vianočné ozdoby. Kde všade sa dá sušené ovocie použiť?

  • Najdôležitejšou vianočnou ozdobou je adventný veniec. Okrem ihličia a štyroch adventných sviečok si ho môžete ozdobiť sušenými plátkami citrusov.
  • Chcete mať originálne vianočné ozdoby na stromček? Plátky sušeného ovocia jednoducho navlečte na šnúrku a zaveste na stromček. Ak máte stromček ladený do jednej farby, môžete ich nastriekať na zlato či strieborno. Prídete síce o krásnu prírodnú vôňu citrusov, ale ozdoby budete mať zladené a originálne.
  • Príjemnou a voňavou vianočnou ozdobou sviatočného stola je pomaranč so zapichnutými klinčekmi, ktorý vám krásne prevonia celý byt.
  • A čo prírodná pomarančová sviečka? Jej výroba je jednoduchá: Nožíkom vyrežte do pomaranča otvor, do ktorého potom vložíte čajovú sviečku. Po obvode sviečky, približne vo vzdialenosti 1 cm od seba, pozapichujte klinčeky.

Zdroj: wikipedia.org, abeautifulmess.com

Vytlačiť stránku
Zdielať článok