Recepty Citrusovo-zázvorová marmeláda

Suroviny

5 grapefruitov

3 pomaranče

3 citróny

60 g zázvoru

1000 ml vody

600 g trstinového cukru

50 g kandizovaný zázvor

50 g kandizovanej kôry (citrusovej)

Postup

1

Citrusy ošúpeme, odblaníme a nakrájame na malé kúsky. Jadierka vyberieme.

2

Zázvor vcelku ošúpeme.

3

Ovocie a zázvor vložíme do kastróla a zalejeme vodou.

4

Varíme asi hodinu, kým sa nezredukuje na polovicu. Bielu penu odstraňujeme.

5

Zázvor vyberieme.

6

Pridáme cukor a kandizovaný zázvor aj citrusovú kôru. Varíme pri vysokej teplote za častého miešania ešte 20 – 30 minút, kým zmes nezačne hustnúť.

7

Keď je džem dostatočne hustý, nalejeme ho do suchých, čistých zaváracích pohárov. Dobre zatvoríme, položíme hore dnom a necháme vychladnúť.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8