Zdravý životní styl Relax Medová masáž uvoľní svaly a detoxikuje organizmus

Či už sedíte celý deň v práci alebo ste mamičkou v domácnosti, boľavý chrbát a stuhnutosť svalov sa nevyhýba takmer nikomu. Okrem toho na vaše telo útočí denne mnoho škodlivých látok, toxínov. Skrývajú sa všade – v jedle, v liekoch, vo vzduchu, berú nám energiu, cítime sa unavení a spôsobujú mnoho ďalších problémov. Medová masáž spája oboje – teda uľaví boľavému chrbtu a zároveň pomôže detoxikovať vaše telo a zbaviť ho toxínov. Medová masáž je kombináciou blahodarných účinkov medu a kompresných hmatov maséra.

5 protistresových zbraní: Oklamte mozog žuvačkou

Medovú masáž si užívali už v starovekom Tibete

Okrem Tibetu má med veľmi bohatú históriu aj v Rusku. V ďalších kultúrach sa med používa po celé stáročia a vždy bol nielen zdrojom potravy, ale aj pomocníkom pri liečbe rôznych ochorení, kozmetickým prípravkom, napríklad v starom Egypte sa využíval pri balzamovaní mŕtvych. Vďaka účinkom medu si nebožtík zachoval ľudský vzhľad.
V súčasnej dobe naberá med a medová masáž opäť na obľúbenosti vďaka svojim antioxidačným účinkom. Možno by ste to nečakali, ale medová masáž vám pomôže s chudnutím. Med doplní svalom potrebné minerály a naštartuje spaľovanie tukov. To, čo vedeli už naši predkovia, sa teraz vracia do módy.

Pri alergii na med radšej medovú masáž vynechajte.

Aké má medová masáž účinky?

Med nielen vyhladí a zjemní vašu pokožku, ale predovšetkým z nej doslova vycucne toxíny, vyčistí zanesené póry a prekrví ju. Aj pre váš lymfatický systém má med a medová masáž veľký význam, pretože dokáže rozprúdiť lymfu a tým odviesť čo najviac škodlivých látok z vášho tela.

Lymfatický systém sa neoplatí zanedbávať! 

Medová masáž pomáha pri:

  • napätí a únave
  • bolestiach hlavy
  • celulitíde
  • prechladnutí a kašli
  • artróze
  • reume
  • pálení záhy
  • menštruačných ťažkostiach
  • nespavosti

Doprajte si túto sladkú masáž pokojne 2-krát týždenne v prípade, že máte telo veľmi zanesené škodlivými látkami. Ak vás netrápi nič zásadné a ste zdraví, zájdite na túto masáž raz mesačne ako prevenciu.

Kedy nie je medová masáž vhodná?

Pozor, v prípade, že máte horúčku alebo infekčné ochorenie. V takýchto prípadoch masáž vynechajte.
Medová masáž sa neodporúča ani v prípade rakoviny, otvorených rán na koži, žalúdočných vredov, ochorení kostí, tehotenstve a pri srdcových chorobách. Pozor tiež na alergie, radšej si pred masážou overte zloženie používaného medu.

Ak ste chorí, masáž odložte na čas, kým nebudete úplne v poriadku.

Ako prebieha medová masáž?

Najčastejšie sa masáž vykonáva na chrbte. Nie je ale vylúčené medom namasírovať celé telo, avšak na chrbte to bude mať najväčší účinok pri vyplavení toxínov. Pred masážou vám masér chrbát ošetrí peelingom a zbaví vás odumretej kože. Niektorí maséri môžu nanášať namiesto peelingu napríklad sezamový olej, ktorý uľahčí medu vstrebanie.

Na samotnú masáž sa používa zahriaty med tak, aby pre vás bola procedúra príjemná a med lepšie prenikol do kože. Potom už len masér vykonáva špeciálne hmaty a vmasírováva med. Reflexná masáž aktivuje vylučovanie toxínov. Med postupne mení konzistenciu podľa toho, ako veľmi je vaše telo zanesené toxínmi. Ku koncu sa môže premeniť na bielo šedú hmotu. Dĺžka masáže záleží na dohode s masérom a počtu opakovaného nanášania medu. Nemala by však presiahnuť 60 minút.

Po masáži dobre padne zdravé smoothie 

Drobná vyrážka po masáži nevadí

Po masáži sa budete cítiť príjemne, uvoľnene, ale aj mierne unavene. Nenechajte sa vydesiť tým, keď sa u vás objaví červenkastá vyrážka alebo bolesť hlavy, ženy môžu zaznamenať aj silnejší výtok. Všetko je to znamenie, že masáž začína mať svoje účinky a bola dobre vykonaná. Je to znak toho, že vaše telo sa čistí a škodlivé látky odchádzajú z tela von. Telo každého človeka však môže reagovať trochu inak.
Dvanásť hodín po masáži radšej nepoužívajte na pokožku žiadne chemické kozmetické prípravky. Zvýšte dávku tekutín a urobte si čas na odpočinok a kľudový režim.

Zdroje: fyzioklinika.cz, detoxikace-masaze.estranky.cz, morenature.com


Vytlačiť stránku
Zdielať článok