Tipy a rady 10 tipov a trikov, ktoré z vás urobia kráľov grilovania

Od jari až do neskorej jesene, ale najviac cez prázdniny. Ak chcete byť naozaj kráľom grilovačky, nesmiete zabudnúť na pár dôležitých vecí. A sú to nielen kvalitné suroviny a skvelé marinády, ale aj sprievodný program pre deti, hry či rôzne kreatívne vychytávky, za ktoré si od svojich hostí určite vyslúžite pochvalu.

1. Stánok s limonádou    

Dožičte deťom pocit zodpovednosti a dôležitosti a pripravte im predajný stánok s limonádou. Limonádu si môžete pripraviť spoločne s nimi. Okrem tradičného citróna a mäty nezabudnite použiť aj ovocie a bylinky. Dajte deťom priestor na vlastnú kreativitu, určite vás prekvapia svojimi nápadmi. A nezostaňte len pri samotnej výrobe limonády, nechajte deti limonádu aj podávať. Naša obľúbená je uhorková s grepom, vyskúšate ju?            

2. Papierové slamky

Myslite nielen na plné bruchá, ale aj na prírodu. Farebné papierové slamky nie sú len trend, ale aj redukujú nadspotrebu plastov. Slamky môžete použiť nielen na pitie, ale aj na hry s deťmi, inšpirujte sa našimi nápadmi.         

3. Kartové hry

Ak sú súčasťou vášho grilovania aj deti, nezabudnite im pripraviť program, lebo inak si grilovačku veľmi neužijete. Kartové hry nie sú prežitkom, patria na oslavy a párty aj dnes. Ak ich vaše deti nepoznajú, je načase ich kartové hry naučiť. Určite im neuškodí oddýchnuť si jedno popoludnie od obľúbenej elektroniky. Zabavte ich našimi tipmi na hry pre deti.

4. Appetizer/predjedlo

Myslite na to, že hostia prídu na grilovačku hladní. Keď zbadajú všetky tie dobroty, ktoré sa chystajú na gril, určite sa im od hladu zakrúti hlava. Myslite na nich už vopred a pripravte im jednoduché a chutné jednohubky, ktoré ich budú čakať už po príchode. Opäť vám s prípravou môžu pomôcť deti. Ako tip vám odporúčame naše mäsové jednohubky.         

5. Zasadací poriadok

Prestrieť stôl, vyzdobiť ho kvetmi, prichystať taniere a nezabudnúť na menovky. Áno, menovky potešia každého, zvlášť keď sú kreatívne a veselé. Potešte svojich hostí menovkami s vtipnými prezývkami či inými kreatívnymi riešeniami. Papierové kartičky s menami môžete zapichnúť do korkových uzáverov od vína, do ovocia či vystrihnúť z papiera.
10 tipov a trikov, ktoré z vás urobia kráľov grilovania

6. Veselé jedlo pre deti

Nakrájajte deťom ovocie a zeleninu na malé kúsky a vyberte im tému. Pripravte tanieriky a nechajte ich vyskladať jedlé obrázky. Okrem toho, že sa deti výborne zabavia, zjedia pritom slušnú dávku surovej zeleniny a ovocia, čo im, samozrejme, tiež len prospeje. Odporúčame vám pripraviť aj špeciálne grilovacie menu pre deti.

7. Pikniková deka

Asi sa vám nepodarí docieliť, aby deti s vami slušne sedeli pri prestretom stole. Oveľa viac ich baví voľnejšie stolovanie. Odporúčame zabezpečiť si farebnú piknikovú deku, na ktorej okrem hrania môžu deti aj stolovať.

8. Kartičky na označenie jedla

Väčšina ľudí dnes trpí rôznymi alergiami a intoleranciami a majú strach konzumovať jedlo inde ako doma. Ak to chcete hosťom uľahčiť, pripravte k jednotlivým jedlám informačné kartičky na označenie jedla. Nemáme na mysli len samotný názov, ale aj zloženie a vyznačenie alergénov ako bezlepkové, bezlaktózové, vegánske či jedlo bez cukru.

9. Sprej proti komárom

Nič nedokáže tak znepríjemniť život ako večerní neželaní hostia – komáre. Keďže väčšina z nás bežne nenosí v kabelke krémy a spreje proti týmto nepriateľom, prichystajte hosťom tieto ochranné prostriedky na grilovačku. Garantujeme, že o sprej bude po západe slnka bitka.

10. Tabuľové menu

Prichádzajúcich hostí môže na bráne vítať okrem vás aj tabuľové menu. Postačí vám obyčajná nepotrebná doska natretá čiernou tabuľovou farbou a biele kriedy. Opäť môžete dať úlohu deťom a požiadať ich, aby menu na tabuľu napísali ony. Hostia si tak budú môcť už po príchode vybrať, čo si z grilu uchmatnú ako prvé.

Vytlačiť stránku
Zdielať článok