icon_search

  Veľkonočné trhy sa oplatí navštíviť

  Aj napriek tomu, že sa veľkonočné trhy svojou tradíciou, rozsahom a návštevnosťou nemôžu rovnať tým vianočným, majú svoje čaro a dýchajú pravou jarnou atmosférou.    

  Platnosť: 29.3 - 10.3.2017

  Veľkonočné trhy. V niektorých mestách sú súčasťou jarných jarmokov, v iných si svoje meno robia ako samostatné, krásne rozkvitnuté, podujatia.

  Spoločným znakom všetkých veľkonočných trhov a jarmokov je, že tu svoje výnimočné výrobky ponúkajú domáci remeselníci a vďaka nim sa nám darí zachovávať tradície našich predkov. Na každom trhu i jarmoku tak nájdete bohato ozdobené kraslice a veľkonočné vajíčka, nejedno oko potešia nádherné farebné kvetinové ikebany, kúpiť si môžete pravý, ručne vyrábaný prútený korbáč, figúrky zo šúpolia, keramiky či textilu a pochutíte si tradičných, zdravo nezdravých, dobrotách.

  Kam na veľkonočné trhy

  Jedny z najdlhšie trvajúcich veľkonočných trhov sa uskutočnia v Banskej Bystrici. Od 4. do 12. apríla neoľutujete, keď prídete na Námestie SNP, kde sa už tradične trhy konajú. Ak rozmýšľate, že by ste sa stali ich súčasťou aj ako predajca, máte možnosť svoju prihlášku poslať do 20. 3. 2017.

  Aj naše hlavné mesto každoročne organizuje program pri príležitosti osláv Veľkej noci. Okrem návštevníkov zo Slovenska trhy každoročne navštevuje mnoho hostí zo zahraničia. Bratislavské veľkonočné trhy dýchajú medzinárodnou atmosférou a inak tomu určite nebude aj v roku 2017.

  Svoju tradíciu majú aj Staromestské veľkonočné trhy v Košiciach, na ktoré sa tešia nie len Košičania, ale aj obyvatelia zo širokého okolia.

  Štýlovo a dobovo budú určite pôsobiť aj veľkonočné trhy v menších slovenských mestečkách. 7. - 8. 4. sa uskutoční Veľkonočný jarmok v Banskej Štiavnici , 8. 4. v Stupave, 10. – 13. 4. svoje veľkonočné brány otvorí Prievidza

  Urobte si výlet do Viedne

  Podobne ako na Vianoce, výlet do jedného z najkrajších európskych miest – Viedne, neoľutujete ani počas veľkonočných sviatkov. Staroviedenské veľkonočné trhy sa konajú v centre mesta na námestí Freyung od 31. 3. – 17. 4. 2017. Výnimočnými sú okrem iného aj obrovským počtom kraslíc, ktorých je na kope údajne až 40 000. Množstvo atrakcií je pripravených pre detičky, no na svoje si prídu aj dospelí.

  Veľká noc na cisárskom dvore

  Na záver máme pre vás špeciálne odporúčanie. Za najromantickejšie a najväčšie viedenské veľkonočné trhy sú považované tie, ktoré sa konajú na zámku Schönbrunn. V roku 2017 privíta návštevníkov z celého sveta od 1. – 17. 4. až 45 predajcov a vystavovateľov. Pre najmenších sú tradične prichystané mnohé zábavné hry, súťaže i tvorivé dielne, kde si naše ratolesti môžu vyrobiť napríklad vlastného veľkonočného zajačika. Výnimočnú atmosféru majú aj veľkonočné omše, ktoré sa pravidelne konajú v zámockej kaplnke.

  Veľkonočné trhy sa oplatí navštíviť