icon_search

  Rodinné rozvrhy úloh

  Ako si zvyknúť na návrat do reality po letných prázdninách? Vymaľujte si doma spoločný rozvrh úloh

  Platnosť: 8.9 - 8.9.2016

  Prázdniny sú nie len obdobím odpočinku, ale aj chaosu, z ktorého môže byť návrat do reality po niekoľkých týždňoch voľna ťažký. Ten je pre mňa občas komplikovaný aj po víkende. Preto určite oceníte spôsob, ako všetky úlohy usporiadať a spomenúť si na svoje povinnosti. 

  Po prázdninách som sama nevedela, čo skôr. Posadila som sa na gauči, a hoci bol okolo mňa poriadok, ktorý som doma nechala pred prázdninami, cítila som sa stratená. Letné uvoľnenie urobilo svoje. Musela som si všetko usporiadať nielen v hlave, ale aj na papieri. Dostala som nápad, ako si poradiť s návratom do reality, a teraz sa oň s vami podelím!

  Uvedomila som si, že práve poprázdninový návrat do práce je skvelou príležitosťou na upratovanie kancelárie a doplnenie jej kreatívnych „zásob“. A tak som vyrazila hľadať inšpiráciu do Tesca! V spolupráci s touto značkou som tentoraz pripravila niečo, čo sa bude hodiť celej rodine. Ale začnem od začiatku!

  Poznáte už moju malú pracovňu? Je plná rôznych ozdôb, ktoré neobvykle zjednodušujú a spríjemňujú tvorivú prácu. Musela som však čo-to doplniť, predovšetkým farby a farebné prepisovačky (tých nie je nikdy dosť!). Na nákupoch som odhalila skvelú sériu Go Create by Tesco. Keď som prišla k regálu, úplne som odletela. Opäť som sa cítila ako malé dievčatko, a keď som sa kútikom oka pozrela na Kamila, videla som na ňom podobnú fascináciu. Nakúpili sme plný košík farebného papiera, akvarelov, ceruziek a iných krásnych vecí. Najširší úsmev u mňa vyvolali dúhové gélové perá, ktoré som mala ako násťročná. Nevedela som, že sa ešte niekde dajú kúpiť! Táto výprava mi naozaj poskytla neobvyklú dávku inšpirácie!

  Získaná energia nemohla vyjsť nazmar, a preto som pre vás niečo pripravila! Sú to dva vzory týždenných rozvrhov pre rodiny. Žiaci už majú svoje rozvrhy hodín, a tak som si pomyslela, že sa hodí niečo, čo by mohol využiť každý. Spoločný zoznam úloh je navrhnutý formou maľovanky. Na liste A4 nájdete políčka na konkrétne úlohy na daný deň, ako aj miesto na plánovanie upratovania, nákupov či jedál.

  Rozvrh maľovanka – vzor 1 

   

  Rozvrh maľovanka – vzor 2
  Rodinné rozvrhy úloh

  Do akvarelov som sa úplne zamilovala. Preto som pri tvorení rozvrhu chcela, aby ste si ho mohli vyfarbiť sami, alebo ešte lepšie – dať svojim deťom do rúk štetce, pastelky alebo fixky. Nech im práve vaše ratolesti dodajú takú mágiu, akú samy budú chcieť. Sama som sa pri tom skvele bavila! Už som zabudla na to, aké príjemné je zašpiniť sa farbami a vymaľovať čiernobiele obrázky.

  Rozvrhy úloh môžete ozdobiť aj inými maličkosťami. Ja som, napríklad, jeden rozvrh vystrihla pomocou zubatých nožníc a prilepila som ho na brokátový list papiera, ktorý som ozdobila maličkými brmbolcami. Keď sa zásobíte kreatívnym materiálom, môžete z neho vytvoriť veľa dekorácií a skvele sa pri tom zabaviť.