icon_search

  Pripravte sa na Veľkú noc v predstihu. Tipy na veľkonočnú dekoráciu.

  Väčšina z nás má pocit, že ešte len minulý týždeň  ozdobovala vianočný stromček a už sa o svoju pozornosť začína hlásiť najväčší kresťanský sviatok - Veľká noc.

  Platnosť: 29.3 - 1.3.2017

  Jej príchod je neklamným znakom, že pani zima sa ukladá na ročný odpočinok a necháva voľnú cestu jari, pre mnohých najkrajšiemu ročnému obdobiu.

  Aj keď do polovice apríla predsa len ostáva ešte nejaký ten týždeň, začať s veľkonočnými prípravami na Veľkú noc práve teraz sa oplatí. Niektoré z dekorácii totiž potrebujú čas, aby ich bolo možné zrealizovať...

  Vsaďte na živé veľkonočné dekorácie

  Ak patríte medzi tých ľudí, ktorí si na dekoráciách dávajú záležať a neuspokoja sa s ponukou obchodných centier, tento tip je práve pre vás. Vypestujte si vlastné zelené obilie a to následne použite ako základ pre jedinečnú veľkonočnú dekoráciu. Najvhodnejším druhom sú pšenica a žito. Zasejte ich do zeminy v miske alebo nižšom kvetináči minimálne 3-4 týždne pred Veľkou nocou a každý deň mierne pokropte vodou. Keď vyrastie, môžete do neho vložiť veľkonočné vajíčka, zajačiky či doplniť výrazne žltým narcisom. Podobný postup môžete zvoliť, ak si miesto obilnín želáte vypestovať pre svoj základ čerstvú, voňavú trávičku.

  Nezabudnite na bahniatka

  Snáď v žiadnej domácnosti s veľkonočnou výzdobou nechýbajú halúzky s chlpatými guličkami - bahniatka. Nádherne sa na nich vynímajú kraslice zavesené na farebných stužkách. Pestovali ich už naši predkovia, ktorí verili, že bahniatka vŕby rakytovej majú aj ochrannú funkciu. Vkladali ju na svoje polia počas Kvetnej nedele, aby chránila úrodu pred nepriaznivými vplyvmi.

  Veľkonočný veniec

  Ďalším originálnym tipom na domácky vyrobenú dekoráciu je veľkonočný veniec. Ak sa vám na prvý pohľad zdá jeho výroba komplikovaná, nenechajte sa odradiť. Stačí len trošku šikovnosti, trpezlivosti a najmä kreativity. Na jeho prípravu budete potrebovať vetvičky z kríkov či stromčekov, slamu a kraslice. Z vetvičiek si upleťte veniec.  Cez dierky na krasliciach prevlečte nitku alebo tenkú farebnú stužku. Vytvoríte tak z nich nepravidelný kruh, ktorý potom priviažte o veniec. Do otvorov, ktoré vzniknú v okolí kraslíc potom popichajte slamu a jedinečný veniec máte hotový.

  Pripravte sa na Veľkú noc v predstihu. Tipy na veľkonočnú dekoráciu.