icon_search

  Ktorý batoh je najvhodnejší pre školákov?

  Vybrať ideálny školský batoh či tašku môže byť náročné, ale my vám pomôžeme.

  Platnosť: 18.8 - 18.8.2016

  Kedysi dávno, ešte keď sme chodili do školy my, bol výber tašky relatívne jednoduchý. Len pár dostupných druhov aktoviek a niekoľko vzorov spôsobilo, že sme mali so spolužiakmi podobné tašky. Teraz je však výber taký široký, že nájsť tú pravú, môže byť skutočne tvrdý oriešok.

  V prvom rade je potrebné myslieť na veľkosť tašky v pomere k výške dieťaťa. Tá by mala byť širšia ako ramená vášho školáka a jej dĺžka by mala končiť kúsok nad bokmi. Správna taška má byť s nastaviteľnými popruhmianatomicky tvarovaným chrbtom, vďaka čomu je zaťaž na chrbticu dieťaťa menšia. Dôležité je tiež to, aby deti svoje školské tašky nosili na oboch ramenách. Nezabudnite ani na hmotnosť tašky. Deti na prvom stupni by mali niesť na svojom chrbáte maximálne 1,2 kg. Preto je dobré vybrať odľahčený batoh.

  Myslieť na bezpečnosť je pri deťoch extra dôležité. Preto vyberajte pre svojich školákov tašku s bezpečnostnými reflexnými prvkami.

  Tašky v našej ponuke sme roztriedili aj podľa vybavenia, aby ste sa lepšie zorientovali pri výbere. Niektoré z nich dokonca obsahujú priečinok na notebook či špeciálny priečinok na fľašu.

  Všetky tašky a batohy pre svojho školáka či školáčku teraz nakúpite v našich predajniach. Veríme, že si vyberiete zo širokej ponuky školských potrieb na jednom mieste. Navyše od 15. augusta do 4. septembra môžete využiť pomoc našich asistentov v oddeleniach školských potrieb