icon_search

  Ako spoznáme pečivo | Pečivo | Vlastné značky

  Banner

  Ako spoznáme pečivo

  Ako spoznáme pečivo

  Pri nákupe musíme predovšetkým dôkladne čítať etikety. Ak chcete kúpiť naozaj celozrnné pečivo, v zložení hľadajte na prvom mieste uvedenú celozrnnú múku a až na druhom a ďalších miestach ostatné suroviny ako pšeničná múka, ražná múka, voda a podobne. Ak je na prvom mieste v zložení uvedená pšeničná hladká múka a celozrnná nasleduje až za ňou, určite nejde o celozrnný výrobok. Ak nie je pečivo predávané s označením, z čoho je vyrobené, opýtajte sa predávajúceho. Ten by vám mal informácie o zložení výrobku poskytnúť.

  Celozrnné pečivo spoznáme aj podľa vzhľadu – má hnedastú farbu a v striedke sú vidieť malé tmavé kúsočky – zomleté obaly zrniečok.

  V poslednom čase sa na trhu objavujú tiež výrobky, do ktorých sú vláknina, minerály a niektoré vitamíny pridané z iných zdrojov. Spoznáte ich tak, že sú belšie a akoby jemnejšie. Nie sú také „hutné“ ako klasický celozrnný chlieb a pečivo. Určite sú vhodnejšie výrobky vyrobené z prírodne získanej celozrnnej múky, ale na podporu zdravia je dobrý akýkoľvek zdroj výživných látok a vlákniny.