icon_search

    Nutričné hodnoty mäsa | Mäso | Vlastné značky

    Banner

    Nutričné hodnoty mäsa

    Nutričné hodnoty mäsa

    Pozrite si nutričné hodnoty mäsa rôznych druhov hospodárskych a divých zvierat chovaných na Slovensku

    Nutričné hodnoty mäsa (čistá svalovina)

    voda
    g/100g
    bielkoviny
    g/100g
    tuk
    g/100g
    energetická hodnota
    KJ/100g
    minerálne látky
    g/100g
    cholesterol
    mg/100g
    nasýtené mastné kyseliny
    %
    esenciálne mastné kyseliny
    %
    index nutričnej hodnoty tuku
    Jatočný býk75,2221,981,834450,986849,483,720,075
    Krava72,4721,365,035681,147348,654,880,100
    Jalovica72,0123,473,505231,018347,422,300,049
    Jahňa74,7020,584,774860,967647,675,630,118
    Ošípaná72,9022,633,425211,055639,555,200,131
    Daniel73,4924,141,374681,0112254,4913,240,243
    Jeleň74,2423,441,354540,9914052,1013,140,252
    Srnec73,4823,961,574720,9813752,429,270,177
    Diviak74,2923,201,404541,0243542,2514,130,334
    Poľný zajac72,7524,142,024811,0914353,9915,580,289
    Divý králik74,5722,841,154261,377542,5020,620,485
    Domáci králik75,2521,261,804231,378744,0820,240,459
    Pštros77,9919,971,063740,988638,8116,700,430
    Slimák78,4618,460,853482,0823546,5848,260,392
    Kurča - bez kože74,6422,202,054491,098636,0210,420,290
    Kurča - s kožou68,2318,6712,027651,0713534,6510,250,296
    Sliepka - bez kože72,3021,934,935530,839637,287,070,190
    Sliepka - s kožou67,6720,8010,727520,809535,298,370,237